Vytvoriť ho však nie je vždy jednoduché, záleží totižto od konkrétneho pracoviska. Asi najjednoduchšie sa to dá dosiahnuť v kancelárskom prostredí.

Ideálna teplota a esenciálne oleje

Ako teda vytvoriť v kancelárií tak príjemné pracovné prostredie, aby sa vaši zamestnanci aj na dovolenke na Korfu tešili na návrat do práce? Pomôžu vám naše tipy. No dobre, s tým návratom z dovolenky to trochu preháňame, ale minimálne môžete vašim zamestnancom návrat do práce po dovolenke, či po víkende aspoň trochu spríjemniť.

Začnime teplotným komfortom, ktorý bol „najaktuálnejší“ počas letných horúčav a opäť bude veľmi dôležitý s príchodom zimy. Bez ohľadu na to, či vonku teploty prekonávajú hranicu 30 °C, alebo poriadne mrzne, v kancelárii musí byť príjemná „izbová“ teplota.

Pochopiteľne, o správnu teplotu sa stará kúrenie v zime, prípadne klimatizácia v lete. Aby ste však zbytočne nespotrebovali veľa energie len na udržiavanie vhodnej teploty v kanceláriách, základom sú okná s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami, napríklad kvalitné drevohliníkové okná.

Teplotný komfort je dôležitý aj z psychického hľadiska. A viete, čím môžete pozitívne vplývať na psychiku zamestnancov? Napríklad použitím účinných esenciálnych olejov. Stačí difúzer a vhodný esenciálny olej, ktorý bude pozitívne vplývať na psychiku a v ideálnom prípade nebude príliš výrazný a prostredie v kancelárii môže byť omnoho príjemnejšie.

Kuchynka na malú pauzu

Viete, bez čoho si väčšina zamestnancov nevie predstaviť pracovný deň? No predsa bez dobrej kávy. Kde si ju však v práci spravia? Ideálne v malej kuchynke, či aspoň kuchynskom kútiku ako súčasti kancelárskych priestorov.

Na toto sú ideálne výhodné sektorové kuchyne, ktoré je možné vyskladať podľa konkrétnych potrieb. Veď chcete dostatok priestoru na potrebné vybavenie vrátane toho kávovaru a zásoby kvalitnej kávy, nemáme pravdu?

Všetko podľa práva

Samozrejme, bez ohľadu na to ako sú vybavené kancelárie, či ako veľmi komfortné a príjemné je pracovné prostredie, dôležité sú aj právne záležitosti a vzťahy medzi zamestnancami a zamestnávateľom. Potrebujete odbornú pomoc v rámci pracovného práva?

Aby všetko v tejto oblasti bolo tak, ako má byť a naviac k vzájomnej spokojnosti vás ako zamestnávateľa a aj vašich zamestnancov, využite profesionálnu pomoc skúsenej advokátskej kancelárie. Veď vyriešené právne vzťahy sú jedným zo základov úspešného fungovania firmy.

Facebook Comments