Na Slovensku existuje mnoho svetlých príkladov, že nádherne ženy, ktoré sa presadili na rôznych súťažiach doma i vo svete, si svoj biznis poctivo oddreli. Jednou z nich je okúzľujúca majiteľka kozmetického salóna Silvia Šulíková (26).

Pozreli sme si váš profil na Instagrame a musíme sa ihneď, spýtať akú máte spojitosť s jedným známym slovenským politikom?
Žiadnu. Toto je večná otázka na úvod, ale zodpoviem, pretože sa na tom dobre smejem. Založila som si profil na Instagrame pred 10 rokmi, a keďže s diakritikou Šulíková bolo už zavreté (obsadené), ostalo mi toto jediné. Tak som si ho nechala. Stretla som sa s tým, že sa ma pýtajú, či som jeho dcéra. Ale je to mätúce len vďaka Instagramu, ja mám predsa iné meno.

Foto: archív S.Š.

Ako vnímate súťaže krásy s odstupom pár rokov? Bol to dobrý krok alebo máte na to dnes iný názor?
Súťaž krásy bola rozhodne jedným z najlepších krokov v mojom živote a určite to neľutujem. Teraz, keď mám už skúsenosti, neváham povedať, že by som išla do toho ešte raz. Na súťaž krásy som išla aj preto, že som chcela svoje podnikanie zviditeľniť a posunúť dopredu. Presne tento účel to aj splnilo. Ľudia majú na súťaže krásy trochu skreslený pohľad, myslia si, že stačí dobre vyzerať. Možno som si to myslela aj ja, keď som tam išla, a dostala som peknú facku, lebo to nie je len o tom. Dievča, ktoré chce byť miss, musí mať v sebe celý balíček – musí mať perfektné vyjadrovanie, rozhľad o svete, ovládať jazyky, jednoducho mať niečo v hlave. Je to naozaj náročné. Ja osobne som musela veľakrát vyjsť z komfortnej zóny, niekedy som sa ocitla v situáciách, kde som musela zabrať, aby som ich zvládla, takže osobnostne ma to veľmi posunulo a je zo mňa iný človek. Musela som pracovať na svojom prejave a doslova dotlačiť sa tam, kam som chcela. Predtým som robila modeling 8 rokov, no tam ma obliekli a fotili, nemusela som vystupovať verejne. Jednoducho, vešiak na šaty. A je to hlavne aj na tej delegátke, ako naloží so svojím titulom, či bude aktívna alebo sedieť so založenými rukami. Ja som sa snažila využívať tie dva roky naplno, čo najviac využiť kontakty, ktoré som počas súťaže nadobudla, rôznych fotografov, módnych návrhárov, ľudí z médií, ktorí mi potom pomohli na svetovej súťaži. Snažila som sa z toho vytlačiť čo najviac, aby som si spravila meno a meno svojej značke, svojmu kozmetickému salónu.

Len tak na dokreslenie, koľko viete plynule svetových jazykov?
Viem plynule po anglicky a vedela som dosť dobre po španielsky, lebo som žila na Malorke, ale keďže tam už od roku 2019 nežijem, vypadlo mi veľa slovíčok. Ale vedela by som sa dohovoriť. A nemecky základ.

Foto: archív S.Š.

Na Malorke sa vám nežilo dobre alebo prečo ste sa vrátili na Slovensko?
Prišla som v roku 2019, keď sa mi v Španielsku skončila sezóna. Pracovala som v gastronómii, robila som manažérku, plážistku pre hostí, rezervovala som stoly a podobne. Išla som vyslovene za cieľom ísť si zarobiť peniaze a bola som tam tri sezóny. Našetrila som si a ostala už na Slovensku, pretože som si chcela otvoriť vlastný salón. Do toho však prišiel kovid. Začala som podnikať v tom najhoršom období, všetky moje úspory, aj peniaze od rodičov som dala do toho a zrazu prišli 4 mesiace ticha, keď sme nemohli nič robiť. Vtedy som si pomyslela, že to bola moja najväčšia chyba. Ale, chvalabohu, nebola – fungujem doteraz a dúfam, že to bude okej.

Čo ste si z toho obdobia zobrali? Všetci sme boli vtedy zavretí a nemohli vo svojom fachu robiť čo nás baví a hlavne živí. Ako ste to vnímali ako mladá žena s veľkými snami?
Úprimne, prvý týždeň som bola v šoku, veď nikto nevedel, ako dlho bude pandémia trvať a čo to vlastne je. Ale potom postupom času som si užívala pokoj, keďže sme nemohli nikde chodiť, snažila sa usporiadať si myšlienky, vedela som, že toto nemôže trvať navždy. Preto som si plánovala kroky, čo robiť potom. A tak to aj bolo. Dala som sa psychicky do pohody, spomalila som a povedala by som, že mi to nakoniec veľmi prospelo.

Foto: archív S.Š.

Ako sa salónu darí teraz? Je všetko na dobrej ceste k úspechu?
Začiatky sú vždy ťažké, išlo to pomaličky, ale ani som nedúfala, že začiatkom tohto roka to naberie úplne iný smer. Začala som sa venovať sociálnym médiám a sama som si to vzala na starosť a odkedy som to rozbehla, ide to perfektne. Aj moje stále klientky posielajú svoje kamarátky, roznieslo sa to. Riešim aj rôzne kožné defekty, akné a podobne – a tým klientom chcem naozaj pomôcť. Preto sú aj výsledky. Ľudia asi aj vycítia, že ma moja práca baví, má pre mňa zmysel a robím ju srdcom. Ja som to totiž vždy chcela robiť, mám aj vyštudovanú kozmetickú školu a vždy som vedela, že sa chcem venovať tejto práci.

Sme pánsky časopis, preto je na mieste otázka: chodia aj muži?
Väčšinou chodia páry a mám ich už pomerne dosť, čo chodia pravidelne. Všeobecne sú muži najprv skeptickí, myslia si, že kozmetika nie je pre nich, ale prečo nie? Doba sa posúva, muži chodia napríklad už k barbierovi. Najčastejšie chodia ku mne vtedy, keď majú upchaté póry, ale už stúpa osveta aj pokiaľ ide o starostlivosť o pleť aj u pánov. Takže nemám takú veľkú pánsku klientelu ako dámsku, ale môžem povedať, že chodia a sú seriózni a slušní.

Foto: archív S.Š.

A všimnete si aj na mužovi, ktorý sa vám zapáči, akú má pleť, alebo si to nevšímate?
Toto je môj problém (smiech). Či je to muž alebo žena, hneď ako prvá ma zaujíma pleť. Okamžite analyzujem a vidím, aký má problém – či fajčí alebo má nejaké intolerancie, napríklad kruhy pod očami evokujú problém s obličkami a mnoho iných. To je už moja choroba z povolania.

Poďme ešte k tej zahraničnej súťaže krásy, v ktorej ste sa dostali do prvej dvadsiatky. Pekný úspech, ale keď mám byť maximalista, nedalo sa to potiahnuť ešte vyššie?
No veď som si aj myslela, že súťaž vyhrám! (smiech) Na tú súťaž som išla preto, že sa nechcem iba zúčastniť, len tak do počtu. My sme však malá krajina a, bohužiaľ, tie svetové súťaže sú aj o politike a vplyve mocnejších, takže za týchto okolností je to aj tak úspech. Konkurencia bola fakt veľká. Úprimne ma mrzelo, že som sa nedostala aspoň do TOP 5, lebo som bola Miss Intercontinental, čiže som súťažila medzi kontinentmi, ale možno zavážilo práve to, že som z malej krajiny. Ale aj na TOP 20 som hrdá.

Foto: archív S.Š.

Súťaž sa konala v Šarm aš-Šaichu v Egypte. Ako prebiehala príprava?
Príprava bola mimoriadne náročná. Musela som si pripraviť národný kostým, outfity, introduction video, musela som byť dokonalá od hlavy až po päty od rána do večera, vystretá, namaľovaná, vstávať dve hodiny pred budíkom, aby som mala pripravené vlasy a mejkap. Mali sme pohovory s porotcami, kde sa nás pýtali náročné otázky, prečo by som mala vyhrať, čím som iná od ostatných, prečo by ľudia mali prísť na Slovensko a podobne. Musela som byť pripravená vždy nie na 100, ale na 110 %, a to je veľmi vyčerpávajúce. Takže rok 2022 bol pre mňa veľmi náročný, vyčerpal ma úplne, ale zároveň ma posunul dopredu. Odporúčam všetkým dievčatám, nech sa prihlásia do súťaže krásy Miss Slovensko, pretože ich vie veľmi posunúť, otvorí im nielen oči, ale aj rôzne dvere do sveta. Ale je to, samozrejme, aj na samotnom dievčati, ako s tým naloží.

Čo by ste odkázali čitateľom BREAK-u?
Odkazujem im, nech sa starajú nielen o seba, ale aj o svoje polovičky. Lebo nie je síce vždy ľahké niekoho si nájsť, ale ešte ťažšie je starať sa o samotný vzťah. A, samozrejme, nech sa pekne starajú o pleť, pretože sa im to raz ukáže v zrkadle. Takže určite nech nemajú doma na poličke len jeden krém.

Foto: archív S.Š.

KTO JE SYLVIA ŠULÍKOVÁ?
Prvá vicemiss Slovensko 2021 brilantne reprezentovala našu krajinu na 50. ročníku Miss Intercontinental 2022. Bratislavská rodáčka sa po skvelej prezentácii vyšvihla do finálovej TOP 20, majiteľka kozmetického salónu Sylvia Sulik Studio
Na Instagrame ju sleduje cca 25 tisíc sledovateľov
Dátum narodenia: 3. 2. 1997
Znamenie: vodnár

Cestovateľský sen: Filipíny a celkovo ázijské krajiny
Najobľúbenejšie jedlo: plnená paprika
Obľúbená celebrita: Pamela Reif, nemecká fitness trénerka
Životné krédo: Robiť dobro, lebo verím, že sa to človeku vráti. Praj a bude ti dopriate.
Obľúbená farba: fialová

Foto: archív S.Š.

Mohlo by vás zaujať:

Lenka Záhumenská o manželovi Timotejovi: Raz z neho bude farmár a spevák ľudových piesní
Erika Depetris o manželovi Davidovi: Nikdy nemal zlú náladu, je to pohodový muž
Nikoleta Fašková o manželovi Michalovi: Má výnimočnú vlastnosť, nevidí prach

Facebook Comments