Kedysi boli ako úplne prvé náramkové hodinky tejto značky s automatickým naťahovaním.

CHARAKTERISTIKA
Švajčiarska značka do nich použila neuveriteľných 1155 pohybových častí, ktoré sú jej súčasťou a fungujú pri frekvencii 3 Hz s rezervou 64 hodín. Sú to tie najkomplikovanejšie hodinky z dielne Audemars Piguet, aké boli vyrobené. Predstavujú absolútnu technickú brilantnosť značky a zároveň sú veľmi jednoducho ovládateľné. Je to skutočný klenot s okrúhlym tvarom, osemuholníkovým stredovým puzdrom a prelamovanými výstupkami. Jeden pár hodiniek je vystavený v ateliéri Musée Atelier Audemars Piguet ako súčasť stálej expozície.

Foto: Audemars Piguet

Hodinky sú súhrnom a výsledkom minulých troch verzií z ostatných rokov, akými boli Royal Oak Concept Acoustic z 2014, Royal Oak Perpetual Calendar z 2019 a Royal Oak Flying Tourbillon z 2022.

Foto: Audemars Piguet

DIZAJN
Aj keď najnovší model je o niečo hrubší ako tie predchádzajúce, sú jedinečné a nemožno ich porovnať k žiadnemu z nich. Vyžadovali si zväčšiť puzdro pre pohyb ručičiek na šírku 41 mm a na hrúbku 15,55 mm. Ultrakomplikované a spoľahlivé hodinky sa pýšia 40 funkciami a 23 komplikáciami a debutuje v štyroch variantoch, dva z bieleho 18-karátového zlata s čiernymi alebo béžovými ciferníkmi a dva s tým, čo značka popisuje ako „architektonické“; sú v ponuke v 18-karátovom bielom zlate alebo 18-karátovom ružovom zlate. Hodinky sú spárované s čiernym remienkom z aligátora a značkovou zlatou skladacou sponou. Balenie obsahuje aj výmenný remienok z teľacej kože s gumenou podložkou na praktickejšie a častejšie nosenie napríklad do posilňovne. Cena je 1 450 000 €.

Foto: Audemars Piguet


Mohlo by vás zaujať:

Luxus na ruke a lá Piaget Polo
Unikátne hodinky Blast Moonstruck pre „horných 10 tisíc“
Excalibur „Glow Me Up“ – luxusné hodinky v cene malého bytu

Facebook Comments