SOFISTIKOVANOSŤ
Hoci značka Piaget už v minulosti predviedla modely Polo, po prvý raz ich predstavila v športovo – ležérnom prevedení. Tento atraktívny model je dostupný v typickom púzdre Polo, ktoré spája podlhovasté a oblé tvary. Je vyrobený z chirurgickej ocele a striedajú sa na ňom saténovo brúsené a leštené povrchy. Meria 42 milimetrov s hrúbkou len 8,65 milimetra a to vďaka najmodernejšiemu ultratenkému samonavíjaciemu strojčeku.

Foto: Piaget

Jeho ciferník upúta pozornosť svojou tmavo smaragdovozelenou farbou, ktorej intenzita sa mení v závislosti od uhla dopadajúceho svetla na horizontálne reliéfne pruhy. Indikácie kalendára sa zobrazujú pomocou troch navinutých čiastkových číselníkov na deviatej hodine, ktorý znázorňuje deň v týždni, na dvanástej hodine mesiac a priestupný rok a na tretej hodine dátum. Doplnené sú aj mesačné fázy zobrazené na šiestej hodine.

Foto: Piaget

CHARAKTERISTIKA
Za predpokladu, že hodinky boli úplne navinuté, nebude potrebné žiadne manuálne nastavenie až do roku 2100. Čitateľnosť času je výborná vďaka veľkým indexom a hodinovým a minútovým ručičkám, všetko je vyplnené bielou farbou Super-LumiNova, ktorá svieti v tme na modro. Priehľadná zadná strana púzdra zo zafírového sklíčka odhaľuje Manufacture samonavíjací 1255P Calibre. Tento ultratenký strojček je vybavený mikromotorom a má celkovú hrúbku iba 4 milimetre. S rýchlosťou 21 600 vibrácií za hodinu (3Hz) ponúka 42 hodín rezervy energie.

Foto: Piaget

Hodinky majú náramok z nehrdzavejúcej ocele so striedavo lesklým a saténovým povrchom ako aj so zeleným remienkom z gumy. Vďaka novému vymeniteľnému systému Single Touch je možné rýchlo a jednoducho prepínať medzi kovovým a gumenným náramkom bez potreby akéhokoľvek nástroja. Hodinky sú takisto vodotesné do 30 metrov. Cena je 61-tisíc eur.

Mohlo by vás zaujať:

Ikonický Cartier: Pebble
Nový prírastok do kolekcie REVERSO
Unikátne hodinky Blast Moonstruck pre „horných 10 tisíc“

Facebook Comments