Hyundai rieši veľké témy, ktoré sa dnes zdajú vzdialenou budúcnosťou, ale v skutočnosti už klopú na dvere.

Na zemi aj vo vzduchu
Spoločnosť Hyundai dlhodobo investuje do budúcnosti, aby bola spoľahlivým poskytovateľom inteligentnej mobility pre svojich zákazníkov aj o desať či dvadsať rokov. Venuje sa vzdušnej mestskej mobilite aj robotickým technológiám, ktoré uľahčujú ľuďom život a prácu. Jazda budúcnosti bude autonómna, robotické technológie prepoja virtuálny svet s tým skutočným. A elektrickou mobilitou, ktorú vnímame na našich cestách už dnes, to všetko len začína.

Lietajúce dopravné prostriedky
Mestská vzdušná mobilita – v angličtine Urban Air Mobility (UAM) – má potenciál zmeniť spôsob, akým cestujeme dnes. Presunie dopravu z preťažených pozemných komunikácií do vzduchu a tým zníži dopravné zápchy v mestách, hlučnosť aj produkciu emisií a zvýši pohodlie cestujúcich.

Pokročilá robotika
Ľudstvo sa vyvíja a s ním aj formy mobility. Hyundai pred pár rokmi kúpil kontrolný balík v spoločnosti Boston Dynamics, ktorých roboty SPOT a Atlas ohurujú svojou vyspelosťou a schopnosťami nielen vo videách na Youtube. Hyundai tiež stojí za založením platformy CRADLE, globálnej inovačnej komunity, ktorá zameriava svoje úsilie na inovatívne robotické riešenia.

Foto: Hyundai

Sloboda autonómnej jazdy
Autonómna jazda bez potreby vedenia vozidla človekom už nie je pre Hyundai sci-fi. Naopak, robotické taxi na báze elektromobilu IONIQ 5, ktoré bolo vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Motional, patrí v tejto oblasti k priekopníkom a v súčasnosti už aktívne funguje. Kombinuje bezpečnosť a komfort automobilov Hyundai s technológiou autonómnej jazdy. Ľudia v takomto vozidle môžu pracovať alebo odpočívať a toto taxi bez vodiča ich bezpečne zavezie do cieľa jazdy.

Líder v elektromobilite
Nulové lokálne emisie, pôsobivý výkon a tichá, komfortná jazda – to sú len niektoré z dôvodov, pre ktoré zákazníci čoraz viac siahajú po plne elektrických autách. Hyundai má už dnes v ponuke modely, ktorým sa podarilo doslova dobyť svet. IONIQ 5 sa stal Svetovým autom roka 2022 a IONIQ 6 tento titul získal v roku 2023. Obe vozidlá kombinujú jedinečnú architektúru orientovanú na človeka s najmodernejšou technológiou a vysokým komfortom. A obe ponúkajú ultra rýchle nabíjanie, vďaka ktorému sa batéria na dostatočne výkonnej nabíjačke nabije z 10% na 80% len za 18 minút. Funkcia Vehicle-to-Load (V2L) mení auto na pojazdný zdroj energie, ktorý dokáže nabíjať a napájať rôzne elektrické spotrebiče a príslušenstvo. Skvelé, však?

Ak vás zaujíma mobilita budúcnosti podľa Hyundai, prečítajte si viac informácií na webe.

Facebook Comments