Rodák z Brezna práve v tomto meste prvýkrát stretol prekrásnu blondínu a ostatné je už, takpovediac, história. Viac o svojom manželovi prezradila Nikoleta Fašková (26).

V Banskej Bystrici sa traduje známy popevok. Keď ti je ťažko, pomôže ti Miško Faško. Platí to aj u vás doma?
My k tomu máme ešte niečo svoje, lebo pomôže vám nielen Miško, ale Nikolka aj Moly Faško. Prvých dvoch poznáme, Moly je náš štvornohý miláčik. Žiadne dieťatko sa zatiaľ nechystá. A k vašej otázke, určite mi môj manžel pomôže, keď nevládzem a vždy ma vie psychicky podporiť.

Ako ste sa spoznali?
Michal je pôvodom z Brezna, ja som tam študovala hotelovú akadémiu. Pamätám si, keď som bola v maturitnom ročníku, tancovali sme posledný „slaďák“ na štefanskej zábave. Potom sme sa stretli na zápase v Podbrezovej ako diváci, tam sme si vymenili pohľady a tretí moment bol, keď dal doma s Prešovom dva góly, čo bolo na moje narodeniny. Vtedy som mu na Facebook napísala gratulačnú správu, potom sme si začali písať a o tri dni sme sa stretli. Dopadlo to tak, že 23. septembra 2022 sme spečatili našu lásku svadbou.

Na svadbe bol Michal dobrým tanečníkom?
Práveže všetko zvládol lepšie než ja, lebo ja som sa nestihla prezuť a nohy som mala odpálené už o tretej nadránom. Miško to vie vždy celé nejako dobre vstrebať a vydať zo seba maximum.

Prežívate zápasy vášho muža emotívne alebo ste maximálne pokojný typ manželky profesionálneho športovca?
Skôr som nervóznejší typ. Dobre vidím zlé spracovanie či pozičné postavenia hráčov. Na zápase to dosť celé prežívam, vonku veľmi nechodím. Smejeme sa, že pri zápasoch vonku to ja nemôžem pozerať, pretože potom to aj vyhrajú. Taká zaujímavá náhoda.

„Pozrite sa na jeho gólové štatistiky po našej svadbe. Odkedy sme sa zobrali, tak začal strieľať góly.“ Foto: Suzan. M – Zuzana Martinková

Domáce práce idú manželovi od ruky či je to stratená misia?
Má výnimočnú vlastnosť, nevidí prach. Ja mu hovorím, že tam veru je, ale on to nevidí. Ak mu poviem, že príde návšteva, tak vtedy o dušu upratuje. Vždy musím mať nejakú zámienku, ale zas čo mu poviem, to v domácnosti urobí. Rozhodne sa nemôžem sťažovať.

Akú vlastnosť na svojom mužovi máte najradšej?
Spôsob, akým sa vie upokojiť. Ak má ťažký zápas a nedarí sa mu, tak všetko pekne predýcha a doma si to rozanalyzuje. Vie sa dať veľmi rýchlo dokopy a nech mu hocikto hocikedy zavolá a poprosí ho o pomoc, je mimoriadne ústretový. Môžete mu zavolať a on hneď ide.

Za každým úspechom muža stojí žena, platí to aj vo vašom vzťahu?
Pozrite sa na jeho gólové štatistiky po našej svadbe. Odkedy sme sa zobrali, tak začal strieľať góly, takže platí to na sto percent.

Má vôbec nejakú zlú vlastnosť?
Mohol by veru viac upratovať, ale na to sme my ženy, aby sme ten prach stále videli. Čo máme s tými našimi chlapmi robiť…

Ako ste si užili fotenie pre magazín BREAK?
S fotením už síce nejaké skúsenosti mám, no v spoločnosti futbalistov to bolo prvýkrát. Oceňujem zaujímavú myšlienku a verím, že sa čitateľom táto rubrika bude páčiť. Stretla som sa s profesionálnym prístupom fotografky, vizážistky i produkcie, takže za mňa jednotka s hviezdičkou.

Láskavé manželky bystrických hviezd. (Zľava) Erika Depetris, Veronika Polievková, Nikoleta Fašková, Lenka Záhumenská. Foto: Suzan. M – Zuzana Martinková

KTO JE MICHAL FAŠKO?

Narodený: 24. augusta 1994
Futbalová kariéra na Slovensku: Banská Bystrica, Ružomberok, Nitra
Zahraničie: Grasshoppers Zürich (Švajčiarsko), Braunschweig (Nemecko), Karviná, Liberec (Česko)
Post: ofenzívny stredopoliar
Štatistiky v sezóne 2022/2023: MFK Dukla Banská Bystrica, 26 zápasov / 7 gólov a 3 asistencie
Zaujímavosť: futbalistom je aj jeho mladší brat Šimon (17), ktorý oblieka dres Podbrezovej

Vizáž: Viktória Ondrášiková
Produkcia: Roman Grešo

Mohlo by vás zaujať:

Lenka Záhumenská o manželovi Timotejovi: Raz z neho bude farmár a spevák ľudových piesní
Erika Depetris o manželovi Davidovi: Nikdy nemal zlú náladu, je to pohodový muž
Špičkových futbalistov nerobí talent, ale …

Facebook Comments