Mladší je Timotej, starší Ján. Na spoločnej ceste životom držia spolu za každých okolností. Sympatická blondínka nám prezradila aj niečo viac z ich súkromia.

Všade dobre, doma najlepšie. To u vás vraj vôbec neplatí?
My žijeme kade-tade. Síce sme sa spoznali, keď hral Timotej za Slovan Bratislava, ale po svadbe som s ním stále na cestách. Vedela som, do čoho idem. Manželmi sme už štyri roky a akosi som si už na to zvykla.

Pri pohľade na jeho časté zmeny klubov to musí byť poriadna zábava…
Teraz sa po dlhých rokoch vrátil do materského klubu v Banskej Bystrici. Od 15-tich bol stále niekde inde, tak si to celkom užíva. Raz som o ňom čítala príspevok, v ktorom sa písalo niečo v zmysle, že Timo Záhumenský viac ako ženy strieda kluby. Asi je menej tých klubov, kde nehral, ako hral. Odkedy sme manželia, sme zatiaľ na treťom mieste, po Trnave a Brne teraz v Banskej Bystrici.

Synovia budú futbalisti ako otec?
Manžel by nechcel, aby boli športovci. Toho staršieho to berie na muzikanta, mladší je futbalista telom aj dušou. Uvidíme, akým smerom sa vyberú, keď vyrastú.

Domáce práce sú len na vás alebo manžel občas podá pomocnú ruku?
Jediná chyba je, že nevarí, ale všetko od upratovania spraví. Najradšej má, keď pripravím sladké jedlá, najviac šúľance a parené buchty. Je to už rituál, ale každý piatok musí byť sladké jedlo. Najlepšie niečo kysnuté, s čím je veľa práce, ale fakt mu to pomáha k úspechu.

„Začíname na dvoch, no my sa smejeme, že každé dieťa sa nám narodí v inom meste.“ Foto: Suzan. M – Zuzana Martinková

Aké ďalšie rituály dodržiava Timotej pred zápasom?
Rád rúbe drevo, celkovo by raz chcel mať gazdovstvo, farmu a popri práci so senom si spievať ľudové piesne. Srdcom by chcel byť niekde na dedine, ale ja som z mesta, a tak to troška rozbíjam.

Čo najviac milujete na svojom futbalistovi?
Milujem na ňom cieľavedomosť, vytrvalosť a to, že sa vie sa nadchnúť pre veci. Ak raz dá slovo, musí ho dodržať. Slovo robí chlapa a u neho to platí doslova. Viem sa na neho spoľahnúť, je rodinný typ a keby bolo na ňom, tak máme už desať detí. Začíname na dvoch, no my sa smejeme, že každé dieťa sa nám narodí v inom meste. Asi zas musí ísť do iného klubu, potom môže byť aj tretie dieťa.

Má aj nejakú zlú vlastnosť?
Občas je príliš vážny a ľudia sa ho niekedy boja. Ale on skutočne nemá takmer žiadnu chybu.

 

KTO JE TIMOTEJ ZÁHUMENSKÝ?

Narodený: 17. júla 1995 v Banskej Bystrici
Futbalová kariéra na Slovensku: Slovan Bratislava, Skalica, Zlaté Moravce, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Pohronie, Banská Bystrica
Zahraničie: Karviná, Brno (Česko)
Post: krajný obranca
Zaujímavosť: Timotej nikdy nepovie vulgárne slovo, prakticky v kabíne nenadáva a je veľkým milovníkom hokejovej NHL. Spoluhráči mu výstižne hovoria, že je hokejový Merčiak.

Láskavé manželky bystrických hviezd. (Zľava) Erika Depetris, Veronika Polievková, Nikoleta Fašková, Lenka Záhumenská. Foto: Suzan. M – Zuzana Martinková

Vizáž: Viktória Ondrášiková
Produkcia: Roman Grešo


Mohlo by vás zaujať:

Erika Depetris o manželovi Davidovi: Nikdy nemal zlú náladu, je to pohodový muž
Špičkových futbalistov nerobí talent, ale …
Expert na športovú myseľ pomáha aj slávnym profíkom na celom svete

Facebook Comments