Luxusná značka tentokrát predstavuje limitovanú edíciu modelu Pebble, ktorého názov symbolizuje tvar kameňa „okruhliaka“.

Foto: Cartier

Skoré začiatky Pebble
Dizajn modelu hodiniek Cartier Pebble sa zrodil v Londýne v roku 1972, kedy sa pod dohľadom Jeana Jacquesa Cartiera vyrobilo len neuveriteľných šesť kusov, čo bolo veľmi malé množstvo pre vtedy nový model. Odvtedy sa Cartier International podarilo od majiteľov odkúpiť len tri z nich a teraz sú súčasťou vintage starožitnej kolekcie modelov Cartier. Troje získané hodinky sa predvádzajú na exkluzívnych medzinárodných výstavách. Dvoje z nich majú štandardnú veľkosť a jedny sú v menšej verzii. Puzdro je okrúhle ako pri mnohých iných modeloch. Čo však dáva hodinkám Pebble nezameniteľný vzhľad je dizajn, umiestnenie a tvar ciferníka, ktorý je štvorcový a otočený o 45 stupňov.

Limitovaná edícia
Koncom minulého roka prešlo 50 rokov odvtedy, čo Cartier London vydal model Pebble. Pri príležitosti oslavy ich výročia vznikla limitovaná edícia 150 kusov s takmer identickým vintage vzhľadom, ktoré sa mohli predávať na medzinárodnom trhu. Puzdro obnovenej kolekcie je len o 36 mm väčšie ako pôvodné. Mechanický kaliber bije s frekvenciou 3 Hz, čo poskytuje rezervu energie minimálne 38 hodín. Hodinky Pebble sa predávajú s hnedobéžovým remienkom z teľacej kože, tak ako bol pôvodne prezentovaný, s novou skladacou prackou. Sú v 18-karátovom zlatom prevedení zo žltého zlata, s modrým zafírom vsadeným na ich naťahovači. Cena hodiniek je 40-tisíc eur a sú dostupné len do ich vypredania.

Foto: Cartier

Mohlo by vás zaujať:

Unikátne hodinky Blast Moonstruck pre „horných 10 tisíc“
Excalibur „Glow Me Up“ – luxusné hodinky v cene malého bytu
Hodinky a ich cesta z vreciek na zápästia

Facebook Comments