Elegantné hodinky spečaťujú tridsaťročné výročie kolekcie Reverso v novom a vylepšenom šate.

Foto: Jaeger-LeCoultre

Dva ciferníky
Pomocou kalibru 847 predstaveného v roku 2018 majú hodinky dva esteticky odlišné ciferníky. Jeden elegantnejší s časom a tourbillonom na striebornom ciferníku a na druhej strane je reverz s miniatúrnym čiernym ciferníkom zobrazujúcim druhé časové pásmo a deň s nočným indikátorom. Strojček s rezervou chodu 38 hodín je ultratenký a ručne navíjaný, s 254 komponentmi a meria len neuveriteľných 3,9 mm, čo je dôkazom majstrovského hodinárstva.

Foto: Jaeger-LeCoultre

Ikonické hodinky
Jedny z najstarších modelov značky Jaeger LeCoultre sú bezpochyby majstrovským dielom vo svete vysokého hodinárstva majú kompaktný dizajn, vďaka ktorému sa kedysi používali ako športové hodinky najmä na hru póla. Zatiaľ čo pôvodný model bol vyrobený z platiny, ten súčasný má teplý farebný odtieň a je z 18 karátového ružového zlata. Ultra tenký model v klasickom štýle art deco pozostáva z rytiny slnečných lúčov vo vnútri púzdra, ktoré je možné veľmi jednoducho otočiť.

Leštený kotúč na spodu slnečného lúča nielenže zvýrazňuje dizajn slnka, ale slúži aj na odraz svetla, aby zvýraznil tourbillon. Remienok je z čiernej kože z aligátora Cena tohto skvostu vyjde na 129-tisíc eur.

Mohlo by vás zaujať:

Hodinky a ich cesta z vreciek na zápästia
Unikátne hodinky Blast Moonstruck pre „horných 10 tisíc“
Najtenšie hodinky na svete majú hriešne parametre aj cenu

Facebook Comments