Snímka Creed III prichádza do slovenských kín a sprevádzajú ju skvelé ohlasy verejnosti i kritikov – na známom portáli Rotten Tomatoes sa dokonca hrdí vynikajúcim skóre 91% pozitívnych recenzií! Na slovenskú slávnostnú premiéru si novinku prišli pozrieť aj herec Vladimír Kobielsky, bývalý moderátor Jozef Jopo Poláček, bojovníčka MMA Petra Batthyanyová či raper Majself s rodinou.

Majself s rodinou

Herec Michael B. Jordan stvárni aj tentoraz Adonisa Creeda, boxerského šampióna, ktorý sa vo filme bude musieť vyrovnať s tým, že najhorším nepriateľom je človeku vlastná minulosť. Šampióna totiž vyzve do ringu súper, ktorého už nikdy neočakával vo svojom živote. Z väzenia nedávno prepustili jeho niekdajšieho priateľa z detstva, Damiana Andersona. Ten sa chce vrátiť k profesionálnemu boxovaniu, keďže väzeniu mu vzalo šancu na poriadnu kariéru. Dalo mu však možnosť trénovať a zoceľovať sa. A očividne sú medzi ním a Adonisom nevybavené účty z minulosti… V ringu preto môže ísť aj o život.

Michael B. Jordan, ktorý postavu Adonisa Creeda stvárni už tretí raz, sa tentokrát postavil aj za kameru v pozícii režiséra. „Môj film má odzrkadľovať lekcie, ktoré som dostal od života ja sám. O tom, že človek má byť dobrý k druhým, ale hlavne k sebe. Väčšinu z nás nenaučili, ako sa to robí,“ hovorí o svojej ambícii talentovaný tvorca. „Film nie je o tom, ako sa jeden muž bije s druhým o svetový titul. Je o spytovaní si vlastného svedomia, o dokázaní si, že vaša existencia je oprávnená, že si svoje šťastie zaslúžite. O tom, že žiť sa má dobre pre seba aj pre druhých. Že máte veriť tomu, čo o sebe hovoríte, a že záleží len na vašich činoch.“

Okrem režiséra sa vo filme objaví aj herec Jonathan Majors, ktorý len nedávno stvárnil záporáka Kanga vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania. Herečka Tessa Thompson je zasa známa ako Valkyrie z filmoch o Thorovi a superhrdinských tímoviek Avengers.

Jopo a Petra Batthyanyová

Športovú drámu Creed III si podľa prvých ohlasov vychutnajú nielen fanúšikovia bojových športov, ale aj milovníci poctivej kinematografie a filmov, v ktorých sa cez športové zápasy rozprávajú silné príbehy. Snímka je dokonca prvým filmom nakrúteným na kamery IMAX, teda formátu, ktorý poskytuje unikátne rozšírené možnosti obrazu. Do slovenských kín, vrátane kinosály IMAX, drámu priniesla distribučná spoločnosť Continental film.

Premiéra: 2. marca 2023
Originálny názov: Creed III
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2023
Žáner: dráma, športový
Dĺžka: 118 min
Jazyková verzia: slovenské titulky, maďarský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D, 2DA, IMAX 2D
Réžia: Michael B. Jordan
Scenár: Keenan Coogler, Zach Baylin
Hrajú: Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors, Wood Harris, Florian Munteanu, Phylicia Rashad

Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť.

 

Facebook Comments