Krátke trvanie výletu určuje zvolenú destináciu a teda aj vzdialenosť, ktorú treba prekonať. V tomto  článku sa pozrieme na to, kde nájdete lacné letenky, aby ste si mohli v pohodlí dopriať City Break.

Kde môžeme nájsť lacné letenky?

21. storočie môžeme definovať mnohými spôsobmi. Telekomunikačný vek, digitálny vek alebo informačný vek sú niektoré z najčastejších opisov dnešnej spoločnosti. Iný spôsob označenia, možno konkrétnejší, ale stále výstižne odrážajúci bezprecedentnú prepojenosť, ktorá charakterizuje túto dobu, by bolo nazvať ju érou lacných letov.

Vďaka tomu sa zvládnuť za niekoľko hodín a takmer z ktoréhokoľvek miesta na svete, pretože väčšina krajín má dnes medzinárodné letiská s priamymi alebo nepriamymi spojmi do mnohých destinácií.

Spoločnosť esky.sk ponúka lacné letenky do vašich obľúbených destinácií. Veľkou výhodou je, že na ich stránke nájdete všetky letecké spoločnosti na jednom mieste. Okrem leteniek si tam môžete nájsť rôzne hotely, apartmány, hostely, penzióny, chaty, ubytovne a iné. Samozrejmosťou je jednoduchá rezervácia letu a súčasne aj ubytovania.

Kam ľudia chodia na City Breaks?

Dovolenky v meste sú predovšetkým o pohodlí a flexibilite a ponúkajú jedny z najlacnejších ponúk a najlákavejších možností dovolenky na poslednú chvíľu. Najlepšie svetové mestá plné kultúry a vzrušenia môžete objavovať počas predĺženého víkendu alebo počas akéhokoľvek obdobia, ktoré vám vyhovuje.

Vďaka krátkym denným letom do pulzujúcich európskych kultúrnych metropol, ako je Londýn, Budapešť alebo Praha, môžete v centre mesta nájsť cenovo dostupné hotely, ktoré vyhovujú vášmu rozpočtu. Na stránke esky.sk môžete nájsť letenky Bratislava, kde vám ukáže rôzne výhodné ponuky letov z Bratislavy.

Londýn, hlavné mesto Spojeného kráľovstva, je najobľúbenejším cieľom britských výletov, mestom pamiatok a baštou anglických tradícií. A to aj napriek vnímanej vysokej cene destinácie a zjavnej skromnosti väčšiny hotelov.

Do Budapešti sa určite oplatí ísť, už len preto, aby ste videli historické pamiatky a architektúru minulých storočí. Maďari majú svoju históriu veľmi radi, a preto sa tu zachovalo obrovské množstvo pamiatok, pamätihodností a zaujímavých miest. Podľa maďarských zákonov sa historická časť mesta (ktorá tvorí dve tretiny samotného mesta) nesmie zastavať bez povolenia, a čo je najdôležitejšie, nové budovy nemôžu byť vyššie ako historické. Katedrálu svätého Štefana (alebo Istvána, ako ju nazývajú Maďari) musíte vidieť.

Mnohí ľudia dnes cestujú viac za oddychom ako za kultúrou. Do Prahy sa chodí, aby ste uspokojili svoj duchovný hlad a zachytili krásu umenia vytvoreného človekom. To však neznamená, že sa vaša cesta bude podobať púti k svätým múrom – to vôbec nie. Pražská zábava, múzeá a módne reštaurácie sú rovnako elegantné ako Paríž alebo Berlín. Nemôžete prekonať výstavný palác, ktorý vôbec nevyzerá ako palác – je v ňom umiestnené múzeum moderného umenia.

Gecko Studio / Shutterstock.com

Prečo je dôležité si z času na čas dopriať City Break?

Mestá jednoducho ponúkajú obrovský výber nákupných možností pre každý vkus a rozpočet. Či už vo veľkých nákupných centrách alebo na typických nákupných uliciach. Okrem toho sa trendy zvyčajne etablujú najprv v mestách, takže tam môžete nielen získať veľmi dobrú inšpiráciu, ale aj zabezpečiť si jeden alebo dva kúsky, ktoré si doma možno budete môcť kúpiť až o niekoľko mesiacov. Vo väčšine miest je tiež dobrá ponuka vintage, ktorá je nenáročná nielen na peňaženku, ale aj na životné prostredie.

Letenku si môžete rezervovať v krátkom čase a hop – ste v inom meste na krátkej dovolenke. Mestá ponúkajú množstvo nových zážitkov a tým aj dokonalý oddych od každodenného života. Cestovatelia po meste môžu nájsť relax napríklad v termálnych kúpeľoch. Za návštevu stoja aj parky a záhrady mnohých miest.

Facebook Comments