A nielen na to sú potrební aj dobrí a spokojní zamestnanci.

Certifikát, ktorý dáva záruku, že vo firme sa dbá o kvalitu

Istou zárukou toho, že firma dokáže poskytnúť kvalitné produkty, či služby, je aj získanie certifikátu ISO 9001. Ak ho nejaká firma získa, preukazuje tým nielen schopnosť „produkovať kvalitu“, ale aj schopnosť byť dlhodobo spoľahlivým obchodným partnerom.

Certifikát ISO 9001 je pritom určený širokej škále spoločností, živnostníkov, či iných organizácií. Nezáleží tak na tom, či firma vyrába kvalitné šnekové prevodovky, alebo výrobky akéhokoľvek iného druhu.

Rovnako tak môže ísť o poskytovanie služieb, napríklad rôzne poradenstvo, či aplikovanie rôznych motívov na bavlnené tašky s potlačou a iný reklamný textil, či predmety. ISO 9001 totižto necertifikuje priamo výrobok, či službu. Zameriava sa na riadenie systému manažérstva kvality vo všetkých činnostiach a procesoch. Sem patrí aj riadenie ľudských zdrojov. A ako sme už naznačili v úvode, zamestnanci sú pre úspech dôležití.

Spokojnosť zamestnancov nie je založená len na výške sumy, ktorá im prichádza na účet

Dobrých zamestnancov je potrebné si vo firme držať. Nielen výškou platu, ale aj rôznymi výhodami a benefitmi. Tak napríklad tým, že výplata bude nielen adekvátna, ale aj načas. Ak chcete, aby zamestnanci dostávali výplatu čo najskôr, ale nie je to vo vašich možnostiach, prenechajte spracovanie miezd externej účtovníckej spoločnosti. Kľudne budete môcť mať mzdy spracované aj v prvý deň v mesiaci.

Pre spokojnosť zamestnancov sú však dôležité aj benefity, ktoré sú bežnou súčasťou pracovného dňa. Napríklad vitamíny pre zamestnancov v podobe chutného ovocia, ktoré budú mať k dispozícii. Mimochodom, čerstvé ovocie na pracovisku patrí k najobľúbenejším benefitom vôbec.

Facebook Comments