Pre niektorých je to ideálny deň na oslavu lásky a plánovanie niečoho výnimočného so svojou polovičkou, ďalší sa v očakávaní kvalitného sexu snažia byť romantickí. Nájdu sa aj takí, čo z neho majú stres alebo ho priam neznášajú.

Asi väčšina z vás bude so mnou súhlasiť, že sviatok Svätého Valentína alebo deň zaľúbených je príliš komercionalizovanou záležitosťou, ktorá k nám prikvitla spoza veľkej mláky. S dostatočným predstihom na nás z každej strany „vyskakujú“ kytice kvetov, samé srdiečka či špeciálne akcie reštaurácií a barov pre zaľúbených. Zaužívané konvencie nás nútia oslavovať tento deň vždy rovnako. Ako však vnímajú tento sviatok muži a ako ženy? Aké sú ich očakávania?

Stresujúci Valentín
Ak ste nejaký ten rôčik vo vzťahu a čaro Valentína sa vytratilo alebo  jednoducho nie ste romantický typ, môžete nadobudnúť pocit, že ho oslavujete z donútenia, a tým najotrepanejším spôsobom, aký si len možno predstaviť. Na to, aby ste si vyznali lásku, máte predsa 365 dní v roku. K tomuto pocitu sa môže pridať stres, napríklad z prílišnej snahy, aby ste boli romanticky ukecaný, alebo z pocitu, že to nie ste vy. Neviete, čo si obliecť. Ste podráždený, keď celý večer všade nosíte kvety, bez ohľadu na vrtochy februárového počasia. Ušli by ste kdekoľvek za slobodnými priateľmi, no napriek tomu sa sami seba pýtate, či ste urobili dosť. A na záver si uvedomujete, že musíte mať sex a ten musí byť najlepší, hoci ste sa práve poriadne najedli…

Po čom muži túžia? A po čom ženy?
Prieskum ukázal, že predstava mužov o darčeku na Valentína je diametrálne odlišná od predstavy žien. Až tretina mužov hovorí, že by k sviatku nechcel dostať nič. Každý piaty muž chce ako valentínku sex. O niečo menej mužov uviedlo, že ich poteší pohľadnica, čokoláda alebo cukríky. Pod nimi sa v rebríčku ocitol alkohol (víno alebo likér) a elektronika. Možno to bude pre vás šokujúce, no sex ako valentínsky darček sa v odpovediach žien do prvej päťky vôbec nedostal. Na prvom mieste je čokoláda alebo cukríky, ktoré by potešili každú tretiu ženu. V tesnom závese sa na druhom mieste umiestnili pohľadnica alebo kvety. Medzi ďalšie veci, ktoré by ženy chceli dostať patria šperky a poukaz na masáž. Len menej ako jedna pätina žien sa vyjadrila, že darček nepotrebujú.

Prešla vás po tejto štatistike chuť na romantickú večeru v nóbl reštaurácii pri sviečkach, prípravu rôznych darčekov či prekvapení a vaše sa predstavy o zakončení večera sexom sa náhle akosi rozplývajú? Zrejme patríte k tej tretine mužov, ktorá chce osláviť deň zaľúbených sexom, a to bez ohľadu na to, či ste romantik, alebo sa na neho pod vplyvom okolia a spoločnosti raz do roka iba hráte. Možno je práve vhodný čas všetko prehodnotiť a osláviť deň zaľúbených „po svojom“.

Foto: Peter Gaman

Zabudnite na klasiku
Snažte sa odísť od stereotypnej klasiky a vyskúšajte niečo iné. Ako pri rôznych sexuálnych praktikách, aj tu platí, že najdôležitejšia je komunikácia. Skúste sa so svojou partnerkou porozprávať o vašej predstave. Nezabudnite, že aj zdanlivo neromantický scenár, v  ktorom nebudú sviečky, kvety a množstvo červených srdiečok, môže mať svoje čaro. Dôležité je, aby ste ho strávili obaja príjemne a nenútene. Navrhnite jej napríklad spoločnú prechádzku. Romantickú večeru v luxusnej reštaurácii vymeňte za náhodne vybranú, na ktorú natrafíte pri prechádzke. Pokojne to môže byť hostinec, v ktorom varia vaše obľúbené jedlo a kde nebude sedieť ďalších desať zaláskovaných dvojíc. Valentínsky večer môže pokračovať aktivitou, ktorú obľubujete obaja. Napríklad hraním biliardu, pri ktorom jej môžete občasne zozadu asistovať a povzbudiť tak vzájomnú chuť na sex. Nezavrhnite ani spoločné sledovanie filmu doma, v teplákoch. V takom prípade sa vyhnite sladkým romantickým filmom a pokojne siahnite po napínavom horore. Dôležité je pohodlie a možno nejaký pohár vína, ktorý môže byť taktiež dobrým východiskovým bodom pre vzrušujúce pokračovanie večera. Ak budete mať svoj scenár premyslený, spýtajte sa jej, čo by ju potešilo najviac. Snažte sa jej vyhovieť a vkomponovať jej predstavu do tej svojej. Keď vašu partnerku najviac poteší masáž, zhostite sa úlohy maséra sami. Vaše prsty budú istotne vedieť, čo majú robiť. V prípade, že sa obaja stotožňujete s výsledkami prieskumu – vás by potešil sex a ju nejaká sladkosť – bude jednoduché nájsť prepojenie… Vyzbrojte sa sladkosťami, ktoré má rada a použite ich v rámci predohry. Ak chcete partnerku prekvapiť, oblečte si tangá z cukríkov. Pokvapkajte si žaluď penisu čokoládovým sirupom a nechajte ju ho pomaly zlízať. Ozdobiť ho môžete šľahačkou, na ktorú položíte napríklad pár lentiliek a necháte ju zjesť ich za pochodu. To isté môžete spraviť partnerke na bradavkách, pupku, podbrušku či nad vagínou. Vyskúšať môžete aj jedlý lubrikant. Ušpiňte sa dekadentne, ako len chcete – obliečky môžete oprať neskôr.

Po takejto predohre vyskúšajte polohu, pri ktorej žena leží na bruchu a vy ste na nej. Je to príjemná submisívna poloha, ideálna pre drsnejší až agresívny sex. Pridajte ťahanie za vlasy, alebo jej držte zápästia za chrbtom. Na vybičovanie žiadostivosti pomôže striedanie drsných prvkov s jemnými. Šepkajte jej do ucha alebo ju bozkávajte na krku, jednoducho spomaľte…

Sex na oslavu Dňa zaľúbených
Ak máte obaja radi sex, možno sa po vzájomnom rozhovore dopracujete k tomu, že sviatok svätého Valentína budete sláviť bez zbytočného humbuku a pozlátok – sexom. Nebolo by krásne skúsiť každý rok niečo nové? Nebojte sa opustiť stereotyp. Vymeňte domáci priestor za noc strávenú v hoteli alebo využite súkromné ubytovanie spôsobom bed and breakfast. Ušetrené peniaze za večeru a darčeky môžete minúť aj inak. Nakúpte si sexuálne hračky a oddajte sa skúšaniu rôznych praktík, ktoré vás rajcujú, alebo ich miňte na porno. Zabaviť alebo inšpirovať sa dá aj sledovaním iného páru online. Ak máte zmysel pre trochu exhibicionizmu, môžete sa predviesť aj vy. Nech sa rozhodnete akokoľvek, je to možnosť ako prebádať neznáme vody, prebudiť v sebe doteraz nepoznané a spoznať viac samého seba.

Foto: Peter Gaman
Modelka: Viki

Mohlo by vás zaujať:

Svätý Valentín na pikantno
Pripravte jej chutné Valentínske menu

Facebook Comments