Musíte vedieť, ako svoje podnikanie spropagovať, ako mať spokojných zamestnancov a taktiež musíte vedieť, ako ušetriť tam, kde je to možné (a vhodné). Chcete s niektorým z týchto aspektov poradiť? Tak čítajte ďalej.

Investícia do profesionálne spravovaného marketingu sa oplatí

Začneme marketingom. Iste, dôležité sú aj kvalitné produkty a služby, ale bez dobrej propagácie by sa o nich nikto nedozvedel. A keďže takmer všetci trávime denne nezanedbateľný čas na internete, dôležitý je aj online marketing.

Bez ohľadu na to, či chcete dostať medzi ľudí firemný web, alebo vás zaujíma marketing pre eshopy, neváhajte s oslovením spoľahlivej reklamnej agentúry. Keď takto zveríte marketing profesionálom, budete mať istotu, že to budú efektívne využité financie.

Ako mať spokojných zamestnancov?

Žiadna firma sa však nezaobíde bez spoľahlivých zamestnancov. Preto je potrebné sa starať aj o ich spokojnosť. Nejde však len o adekvátne finančné ohodnotenie. Spokojnosť zamestnancov výrazne navyšujú aj rôzne benefity.

To môžu byť „drobnosti“ ako čerstvé ovocie na pracovisku, ale môžete do zamestnancov investovať aj viac. Ak napríklad pri svojej práci využívajú angličtinu, čo takto prispieť k tomu, aby si znalosť tohto jazyka prehĺbili? Ideálne sú na to jazykové pobyty v Anglicku. Iste, je to väčšia investícia, ale keďže ide o niečo, čo konkrétni zamestnanci využijú pri práci, je to investícia aj do vášho podnikania.

Okrem spokojnosti zamestnancov je však potrebné zabezpečiť aj to, aby sa v práci cítili bezpečne a to bez ohľadu na to, ktoré je ich pracovisko. Ak chcete pre bezpečnosť v priestoroch vašej firmy urobiť maximum, môžete to docieliť napríklad spĺňaním normy ISO 45001.

Nie vždy je šetrenie rozumné

Poďme teraz ešte k tomu šetreniu. Uvedieme si jeden príklad, ktorý sa týka všetkých firiem s vozovým parkom. To, že firemné vozidlá musia byť v dobrom technickom stave, je samozrejmosťou, nejde totižto len o ich funkčnosť, ale aj o bezpečnosť jazdy.

Šetriť preto na servise sa rozhodne nevypláca. Aj pri menších problémoch je dobré čo najskôr vyhľadať potrebné autodiely podľa VIN a nechať ich vymeniť. Predídete tak vážnejším problémom, ktorých oprava by aj tak bola finančne náročnejšia.

Ak chcete na „fungovaní“ firemných vozidiel ušetriť, môžete to urobiť tak, že si pomocou PZP kalkulačky nájdete najlacnejšie PZP. Aj ak by na jednom vozidle bol rozdiel len niekoľko eur, pri všetkých firemných vozidlách spolu to už bude výraznejšia suma, ktorá určite poteší.

Facebook Comments