Bez ohľadu na to, či si vychutnávate len jedlá samotné, alebo aj ich prípravu, kuchyňa patrí k najdôležitejším miestnostiam v každom dome, či byte.

Podlaha, ktorá je odolná a zároveň príjemná na dotyk? Tak to musí byť vinyl

Čo robí kuchyňu naozaj skvelou? Nebudeme teraz vymenúvať všetko, čo v kuchyni potrebujete mať, skôr spomenieme niektoré menšie, či väčšie detaily, ktoré však výraznou mierou prispievajú k tomu, že sa vo vašej novej kuchyni budete cítiť skutočne dobre a všetko v nej bude „fungovať“ tak, ako má.

Začnime od podlahy. Dlhé roky bola v kuchyni preferovaná dlažba. Takéto použitie má svoje opodstatnenie. Dlažba sa jednoducho udržiava a nevadí jej voda, či vlhkosť. To rozhodne v kuchyni oceníte. Ak vám však na dlažbu padne veľký a ťažký hrniec, či niečo podobné, je šanca, že si to odnesie buď daná vec, alebo dlažba samotná. A ďalšia nevýhoda: dlažba je pocitovo veľmi studená, čo nemusí byť vôbec príjemné.

Tieto problémy hravo vyrieši obľúbený vinyl. Vďaka jednoduchej údržbe a odolnosti voči vode sa aj vinylové podlahy hodia do kuchyne a naviac je takáto podlaha podstatne mäkšia ako dlažba, čiže pády ťažkých vecí na zem nie sú problém. A vinyl je oproti dlažbe príjemne teplý.

Máte obmedzený rozpočet? Šetrite na spotrebičoch, ktoré môžete do kuchyne ľahko doplniť

Prejdime k spotrebičom. Každý vie, ktoré spotrebiče sú v kuchyni nevyhnutné. Ale čo tie, ktoré nie sú úplnou nutnosťou, napríklad umývačka riadu? Ak sa neviete rozhodnúť, či chcete, alebo nechcete umývačku, radšej si ju zaobstarajte. Aj keď je napríklad umývačka riadu Miele nemalou investíciou, stále je lepšie do nej investovať ako po roku od rekonštrukcie kuchyne rozmýšľať, či ste si predsa len tú umývačku nemali zaobstarať.

Ak potrebujete na spotrebičoch niečo ušetriť, urobte to na tých, ktoré môžete potom umiestniť prakticky hocikam v kuchyni ako napríklad kávovar. Namiesto špičkového, ale drahého automatického, či pákového kávovaru sa môžete na začiatok uspokojiť s prípravou french press kávy a váš vysnívaný luxusný kávovar si dokúpite neskôr.

Pri jedálenskom stole nezabudnite okrem rozmerov aj na jeho nosnosť

Do tretice tu máme ešte jedálenský stôl. Zaujímať nás teraz bude jeho veľkosť a nosnosť. Ak máte malú kuchyňu a potrebujete ušetriť čo najviac priestoru, pri výbere jedálenského stola sa inšpirujte rozkladacími pohovkami z Bratislavy. Áno, vyberte si rozkladací stôl. Počas bežných dní vám bude šetriť miesto a keď budete na ňom potrebovať viac priestoru, jednoducho ho rozložíte.

A čo nosnosť? Jedna z dôležitých vecí, na ktorú je potrebné myslieť a to obzvlášť, keď si kupujete zvlášť stolové nohy a zvlášť dosku. Na nosnosť má vplyv nielen materiál nôh, ale aj ich hrúbka. Napríklad tenšie hairpin nohy aj ak budú z kvalitnej ocele, nebudú vhodné na naozaj hrubé a ťažké dosky. Preto si pred kúpou stolových nôh dobre rozmyslite, akú dosku na ne položíte.

Facebook Comments