Veď si zoberte, koľkokrát sa vám stalo, že k vám niekto prišiel na kávu a sedeli ste v kuchyni.

Aj keď sú kuchyne z veľkej miery o praktickosti a funkčnosti, na dizajn netreba zabúdať

Pri rekonštrukcii kuchyne je preto nutné venovať pozornosť nielen praktickosti, napríklad v podobe kvalitného výklopového kovania AVENTOS HK top, ale aj dizajnu. A nielen kvôli návštevám, ale aj kvôli vám, keďže určite aj vy oceníte, keď bude vaša kuchyňa aj dobre vyzerať.

Ešte predtým, než budete rozmýšľať, kde v kuchyni budete mať umiestnené spotrebiče, kde bude pracovná doska, či úložný priestor pre vybavenie kuchyne, suroviny potrebné pre prípravu rôznych jedál, či dokonca chutné exotické ovocie pripravené pre prípad, že si budete chcieť rýchlo dať niečo zdravé a chutné, musíte vyriešiť jednu zo základných otázok, ktoré sa týkajú akejkoľvek rekonštrukcie (a nielen kuchýň). Na mysli máme výber vhodnej podlahovej krytiny.

Drevená podlaha nemá po stránke dizajnu konkurenciu

Nebudeme teraz hovoriť o každom druhu podlahy, ale zameriame sa na jeden, ktorý dodá vašej kuchyni nádych luxusu, takže po dizajnovej stránke nebude mať konkurenciu. Ide o luxusnú drevenú podlahu.

Ak sa teraz pýtate, či je drevená podlaha vhodná do kuchyne, uisťujeme vás, že áno. Z „funkčného“ hľadiska je možné nájsť aj lepšie riešenia, ale ak k tejto „funkčnosti“ pridáte estetiku, tieto dva faktory žiadna iná podlaha neskĺbi lepšie ako drevená.

Potenciálne nevýhody drevenej podlahy nie sú až také zásadné

Aj keď v porovnaní s vinylovou podlahou nie je drevená podlaha tak odolná voči nárazom, odtlačkom, agresívnym látkam, či škrabancom, dá sa pomerne jednoducho renovovať bez toho, aby ste menili celú podlahu a tak ľahko predĺžite jej životnosť.

A čo odolnosť voči vlhkosti? V kuchyni sa stáva, že sa niečo rozleje a podobné nehody. Nebojte sa však, nebudete predsa na drevenú podlahu v kuchyni vylievať také množstvo vody, že by naplnilo aj dva veľké bazény s konštrukciou.

Naviac existujú vosky na drevo určené na zošľachtenie dreva, ktoré zároveň vašu drevenú podlahu ochránia pred vlhkosťou. A sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, keďže spĺňajú normy pre možný styk s detskými slinami.

Facebook Comments