Stretli sme sa s nimi v Emirátoch a ako nám obe svorne prezradili, modeling je naozaj ťažký a tvrdý „chlebíček“. Prevažnú časť roka žijú mimo domova, v hoteloch a na cestách, castingoch a foteniach, pod neustálym tlakom konkurencie. Priateľov a rodinu vidia iba prostredníctvom onlinu a sociálnych sietí. Aj preto je výnimočné, ak vznikne skutočné priateľstvo medzi modelkami, tak
ako medzi Lolou a Elenou. A tak sme sa ich opýtali, ako sa im darí plniť si ich kariérne sny v Dubaji, ako vnímajú súčasnú situáciu na Ukrajine, ale i omnoho viac….

Lola, ste Slovenka a Elena pochádza z Ukrajiny. Obe ste mladé, krásne a úspešné modelky. Aktuálne spoločne pôsobíte v Dubaji. Prezraďte nám, aký je život modeliek v pomerne konzervatívnych Emirátoch?
LOLA: Úprimne, mala som veľký stres, keď som mala vycestovať do Dubaja, pretože som išla úplne sama. No musím povedať, že Dubaj je veľmi bezpečná krajina. Myslím si, že v porovnaní s inými krajinami je pre modelku Dubaj veľmi bezpečný. Tu sa vám určite nestane, že by obťažoval fotograf alebo klient.

ELENA: Súhlasím s Lolou, istá forma konzervativizmu môže znamenať aj vyššiu mieru bezpečia. Mám to tu rada.

Ako ste sa zoznámili a čo vás spája?

LOLA: Zoznámil nás môj veľmi dobrý priateľ, fotograf Peťo Gaman.
ELENA: Stretli sme sa vďaka Peťovi na fotení pre klienta a som za túto príležitosť vďačná.

Získali ste už príležitosti fotiť pre známe značky, spoločnosti?

LOLA: Bohužiaľ, priletela som počas ramadánu, takže som fotila iba pre lokálne značky, väčšie kampane ma zatiaľ iba čakajú.
ELENA: Do Dubaja chodím pravidelne a pracovala som pre rôzne agentúry a značky.

Foto: Peter Gaman

Čo vám najviac imponuje na Dubaji a čo vnímate negatívne?

LOLA: Ja osobne Dubaj milujem. Mám rada slnko, takže vysoké teploty mi vôbec neprekážajú. Život v Dubaji je veľmi odlišný od života hocikde inde. Potraviny, lieky, skratka všetko si tu kúpite cez aplikáciu. Neviem, čo negatívne by som povedala, zatiaľ som sa tu s ničím takým nestretla.

ELENA: Jednoznačne mi tiež vyhovuje teplo. Som v Dubaji každú zimu a je tu naozaj všetko. Súhlasím s Lolou, nenašla som zatiaľ nič, čo by na mňa pôsobilo negatívne.

Aké sú vaše nesplnené priania? V ktorej krajine by ste chceli ako modelky pôsobiť a prečo?

LOLA: Od malička mám vysnívaný Šanghaj. Teším sa, že ho na pár mesiacov pracovne navštívim, keď sa tam trochu upokojí situácia. Z dovolenkových destinácií túžim vidieť Miami, Maledivy a Thajsko. Ale vedela by som vymenovať veľmi veľa miest. (úsmev)

ELENA: Veľmi ma láka Paríž, mekka módy.

Je náročné presadiť sa v modelingu v dnešnej rýchlej dobe, ktorej vládnu sociálne siete? Akú máte fanúšikovskú základňu, pomáha vám instagram k úspešnej kariére?

LOLA: V Bratislave som si myslela, že instagramom si vie človek iba trochu privyrobiť. No v Dubaji som pochopila, že tu je nevyhnutnosťou. Dúfam, že sa mi ho v najbližších mesiacoch podarí rozbehnúť naplno, určite mi to pomôže v modelingu a kariére.

ELENA: Určite je to náročné a s príchodom sociálnych médií vzrástla aj konkurencia. Mňa veľmi baví instagram, kde som si krok za krokom prirodzene vybudovala takmer pol miliónovú základňu sledovateľov. Odpoveď teda znie, jednoznačne mi instagram pomáha k príležitostiam a úspechu.

Foto: Peter Gaman

V čom je modelingová príležitosť vo svete iná od vašich domovských krajín?

LOLA: Myslím si, že na Slovensku je veľmi ťažké sa uživiť ako modelka, pretože fotenia a príležitosti nie sú také časté, ako napríklad v zahraničí. Nedá sa to vôbec porovnať.

ELENA: Ako už spomenula Lola, príležitosti vo svete sa nedajú vôbec porovnať s tými na Ukrajine. Navyše je naša krajina momentálne vo vojnovom konflikte s Ruskom, čo sťažuje profesionálny aj bežný život. Veľa ukrajinských modeliek teraz odchádza za prácou do zahraničia.

Elena pochádza z Ukrajiny, ktorá je momentálne v zložitej vojnovej situácii. Ako to obe vnímate?

LOLA: Musím uznať, že som zostala veľmi prekvapená z toho, že sa momentálna situácia medzi Ukrajinou a Ruskom v Dubaji vôbec nerieši. Na rozdiel od Slovenska.

ELENA: Pochádzam z východnej časti Ukrajiny a som veľmi nešťastná z aktuálnej situácie v mojej krajine. Vojna je naozaj strašná, každý deň sa modlím za zdravie a životy mojej rodiny a priateľov, ktorí sú stále tam. Voláme si pravidelne s mamičkou a snažím sa pomôcť, ako len môžem. Verím, že sa to všetko už čoskoro skončí, je to ako zlý sen.

Foto: Peter Gaman


LOLA,

pre pánsky magazín BREAK si už v minulosti nafotila editoriál. Ako sa ti spolupracovalo s našim tímom, tentoraz na fotení májovej titulky?
Áno, fotila som pre magazín BREAK už v minulosti a musím skonštatovať, že sa mi s celým tímom časopisu robilo opäť úžasne!

Si aktuálne zadaná a akí muži ťa priťahujú?
Momentálne som nezadaná. Toto je veľmi ťažká otázka. Musím najmä cítiť dobrú energiu a prvotnú iskru. Neviem si predstaviť, že by sa mi začal po čase páčiť niekto, koho už poznám. Ja asi verím na lásku na prvý pohľad. Dokonalý muž by ma mal najmä robiť šťastnou a nie smutnou. Na ničom inom asi nezáleží viac. (úsmev)

Čo si na mužoch najviac vážiš, a naopak, čo na nich neznášaš?
Vážim si na mužoch, keď vidím, že sú pozorní v maličkostiach, ktoré si o mne pomaly nepamätá ani moja mamina. A naopak, neznášam, keď sa muži chvália, sú namyslení a majú iba prázdne slová, ale žiadne city.

Najsexi muž podľa teba?
Mám asi veľmi divný vkus na mužov, ale „Joker“ je pre mňa určte číslo jedna.

Aké by bolo pre teba nezabudnuteľné rande? Čo by si od neho očakávala?
Určite by pre mňa začalo matchou, potom možno kino, prechádzka, večera. Keď ste s človekom, ktorého máte naozaj radi, nezáleží na tom, čo spolu robíte, dôležité je, že ste spolu.

Majú podľa teba modelky viac príležitostí na vzťah? Stretla si sa so sexuálnym obťažovaním pri tejto práci?
Našťastie som sa nestretla s obťažovaním na foteniach. Keďže sa modelky denne stretávajú s veľa novými ľuďmi, áno, myslím si, že majú viac príležitosti spoznať sa s niekým novým a ľahšie si
nájsť priateľa

Čo by si odkázala čitateľom magazínu BREAK na Slovensku?
Užívajte si každú chvíľku svojho života a príďte si skúsiť život v Dubaji!

LOLA (20)
Dátum a miesto narodenia: 22. 2. 2002, Bratislava, Slovensko
Znamenie: Ryba
Vzdelanie: Gymnázium Metodova, Bratislava
Kariéra: Modeling od roku 2018, miluje cestovanie, hudbu a módu, momentálne pracuje v Dubaji
Instagram: @skultetyova_ cca 6200 fanúšikov

Cestovateľský sen: Čína, Šanghaj
Obľúbená farba: čierna
Najobľúbenejšie jedlo: sushi
Najobľúbenejšie auto: Porsche 911
Najsexi herec: Leonadro di Caprio
Najobľúbenejší drink: matcha latte
Najobľúbenejší módny návrhár: Christian Dior
Najobľúbenejšia modelka: Bella Hadid
Najkrajší deň v živote: narodenie sestričky
Životné krédo alebo motto: „Nič nechutí lepšie ako pocit štíhlosti.“

Foto: Peter Gaman


ELENA,

nafotila si s Lolou titulku pre slovenský pánsky magazín BREAK. Poznáš ho? Ako sa ti s našim tímom a Lolou spolupracovalo? Navštívila si už niekedy Slovensko?
Som naozaj šťastná, že som mohla spolupracovať so skutočne profesionálnym slovenským tímom a že môžem byť súčasťou vášho skvelého pánskeho magazínu BREAK. Veľmi sa mi páči celý jeho lifestylový koncept a štýl. Bohužiaľ, musím sa priznať, že som na Slovensku nikdy nebola, no verím, že k vám čoskoro zavítam. Slováci, ktorých poznám, sú úžasní, vrelí a milí ľudia. Aj s Lolou k sebe máme veľmi blízko, takže ju určite prídem navštíviť.“

V Dubaji žije veľa Ukrajincov a Rusov, aké máte teraz, počas konfliktu, vzájomné vzťahy?
Momentálne pracujem v Dubaji a pravidelne sem chodievam počas zimy. Žije tu veľké množstvo Ukrajincov i Rusov a mám blízkych priateľov aj medzi nimi. Je to ťažká situácia a nik sa v nej necíti dobre. Modlím sa za mier.

Ako si sa z Ukrajiny dostala k modelingu v Dubaji a aké sú tvoje ďalšie plány?
Modelingu sa aktívne venujem od svojich šestnástich rokov. Milujem túto prácu, dodáva mi do života radosť a inšpiráciu. Rada spoznávam nových, kreatívnych ľudí z rôznych krajín. Do Dubaja som sa pracovne dostala aj vďaka mojim aktívnym sociálnym sieťam ako influencerka a modelka. Získala som atraktívne ponuky od agentúr a možnosti promovať módu, plavky a tiež nové, luxusné nehnuteľnosti a hotely v Dubaji.

Si veľmi úspešná aj na sociálnych sieťach, koľko máš fanúšikov a ako dlho ti trvalo vybudovať si takúto popularitu?
Instagram si budujem už takmer desať rokov, od svojich sedemnástich a mám už takmer pol milióna sledovateľov. Sledujú môj životný štýl a prácu. Pomáha mi to v kariére modelingu. Získavam takto možnosti spolupráce so svetovými značkami, dizajnérmi a fotografmi.

Elena, si momentálne zadaná alebo single? Aký by mal byť muž, aby si získal tvoje srdce?
Momentálne som nezadaná. Verím v pravú lásku, a preto nie je vhodné na nič tlačiť. Všetko príde v pravý čas. Pre mňa je veľmi dôležité, aby muž prijal všetku zodpovednosť za vzťah k žene, ktorú si sám vybral. Ako to už spomenula Lola, dôležité je, aby všetky jeho slová korešpondovali s jeho činmi.

Čo je pre teba synonymom vzrušujúceho zážitku s partnerom?
Najkrajšie je, keď ste so svojou láskou a všetko pre vás prestane existovať. Neuvedomujete si čas, deň… užívate si spolu každý jeden moment a želáte si, aby to nikdy neskončilo.

Chcela by si na záver rozhovoru odkázať niečo našim čitateľom na Slovensko?
Rada by som odkázala vašim čitateľom, aj všetkým ľuďom na Slovensku, aby žili život tu a teraz, užili si naplno jeho každučkú minútu, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať zajtra. Zostaňte pozitívni a šťastní a táto energia vás dovedie k splneniu cieľov a snov. Stačí len veriť!

ELENA (27)
Dátum narodenia: 4. 12. 1994, Kramatorsk, Ukrajina
Znamenie: Strelec
Vzdelanie: Vysoká škola práva, Kyjev
Kariéra: Modeling a špecialistka na zdravú výživu, miluje šport a cestovanie, momentálne žije a pracuje v Dubaji
Instagram: @tie.el cca 520 tisíc fanúšikov

Cestovateľský sen: Maledivy
Obľúbená farba: zlatá
Najobľúbenejšie jedlo: čílsky morský vlk
Najobľúbenejšie auto: Bentley GT Coupe
Najsexi herec: Ashton Kutcher
Najobľúbenejší drink: virgin mojito
Najobľúbenejší módny návrhár: Christian Dior
Najobľúbenejšia modelka: Adriana Lima
Najkrajší deň v živote: Deň, kedy som pochopila samú seba. (úsmev)
Životné krédo alebo motto: „Ak sa budeš neustále strachovať, čo si o tebe iní myslia, nebudeš nikdy naozaj šťastný!

Foto: Peter Gaman

Produkcia: Zuzana Crocker
Foto: Peter Gaman

Naše prechádzajúce cover girls:

DJ Laty: Viac známa vo svete, ako u nás doma
Exotická bohyňa Yasmine Taty
Múza Majka Spirita vám rozprúdi krvný obeh na maximum: Maria Dušička

Facebook Comments