Netreba si vybrať len adekvátnu triedu bezpečnosti, ale oveľa viac ako v prípade vchodových dverí do bytu tu záleží aj na materiáli dverí.

V otázke bezpečnosti sa nebráňte investícii

Keď totižto navštívite predajňu dverí a ich sklad plný nielen manipulačnej techniky, ale hlavne rôznych druhov dverí, ktoré sa od seba líšia nielen rozmermi a dizajnom, ale aj materiálom, začnete zrejme tušiť, že to nebude také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Začnime však tou bezpečnosťou.

Tá je pri vchodových dverách veľmi dôležitá, keďže oddeľujú vašu domácnosť (a teda váš majetok a súkromie) od okolitého sveta. A ak chcete, aby toto všetko naozaj chránili a pri prvom pokuse dostať sa do vášho domu sa „nerozsypali“ ako zatepľovací systém bez kvalitnej armovacej mriežky, rozhodne túto vlastnosť vchodových dverí nepodceňte.

Z hľadiska bezpečnosti sa vchodové dvere delia na 6 tried. Čím je číslo označujúce triedu väčšie, tým sú dvere bezpečnejšie. Dvere triedy 5 a 6 môžeme nechať bokom, tie sa pre domácnosti nepoužívajú. Triedy 1 a 2 predstavujú len základné zabezpečenie, takže by ste si ich mali vybrať len v prípade, že potrebuje „ísť po cene“. Ideálom sú tak triedy 3 a 4 (triedu 4 môže vyžadovať poisťovňa v závislosti od toho, aký majetok doma máte).

Vchodové dvere pre rodinný dom? Dobre zvážte výber materiálu

A teraz sa dostávame k zásadnému rozdielu medzi výberom vchodových dverí do bytu a do domu. Aj keď bývanie v rodinnom dome má množstvo výhod, napríklad nemusíte riešiť problémy so správou bytového domu a eventuálnu zmenu správcu, niekedy si bývanie v dome vyžaduje riešiť veci, ktoré by ste v byte zrejme vôbec neriešili. Alebo aspoň by mali menšiu dôležitosť.

Jednou z takýchto vecí je aj materiál vchodových dverí. Tu totižto musíte počítať aj s vplyvmi počasia, čo nie je záležitosť v bytových domoch. Napríklad aj populárne lacné plastové dvere sa v dôsledku tepelnej rozťažnosti často prehýbajú a potom nedoliehajú. A to nie je niečo, čo by sa dalo vyriešiť kvalitným tesniacim tmelom ako napríklad v prípade obkladu.

Ak chcete takýmto situáciám predísť, zaobstarajte si pre svoj dom hliníkové vchodové dvere. Tie sa javia ako najlepšia voľba. Sú pevné a odolné, poskytujú vysokú úroveň zabezpečenia a tepelnej izolácie a aj s minimálnou starostlivosťou majú dlhú životnosť.

Facebook Comments