Našťastie, objektívna módna kritika nestráca svoj význam a stále podporuje bielu na teniskách v ľubovoľnom štýle – v tých základných niet takého, ktorému by biele tenisky nesvedčili. Ako sa správne „obuť“ do bielej, aby vynikla ako v móde, tak aj v dnešnej modernej kultúre?

Investujme do všestranných bielych tenisiek

Základom pre každý outfit sú kvalitné a takmer „nezničiteľné“ kúsky. Popri dizajne prihliadame aj na ich funkčnú a zdraviu prospešnú stránku. Ideálne, ak si vyberáme z fenomenálnych kúskov, ktoré sa postupne zaraďujú k najpopulárnejším modelom vôbec – k ikonám sneakers módy, ktoré budú vždy in.

Do tejto špeciálnej kategórie zaraďujeme aj tenisky Nike Air Force, ktoré sú cenené pre ich priedušnosť a stály tvar, no najviac pre ich jedinečný tlmiaci prvok. V základe sa nachádza kapsula naplnená stlačeným vzduchom, čím sa tieto Nike tenisky stávajú pohodlné a prospešné počas športu, ako aj na každodenné nosenie.

Univerzálnosť vo všetkých smeroch

Biele tenisky sú vo všeobecnosti považované na univerzálne – pre všetky vekové kategórie a častokrát sú dostupné aj v unisex prevedení. To, čo na bielych teniskách rozlišujeme najviac, sú práve odtiene bielej a ich vrstvenie. Bielu na bielej trendovo zapájame na minimalistických, ale aj na vyšších členkových a robustnejších modeloch Air Max, ktorým jednoznačne nechýba preslávená vzduchová bublina v podrážke. Je to len jedna z mnohých inovatívnych funkcií, no čo je zaujímavejšie, sú ich kultúrne relevancie a vnímanie v móde.

Biele tenisky v našich šatníkoch

Tenisky v monochromatických outfitoch

Tenisky, zvlášť tie v bielom prevedení, evokujú jarnú a letnú sviežosť. Tento rok podliehame trendu monochromatických outfitov, napr. vo funkcii white on white na teniskách (biely plátený/kožený zvršok, biela podrážka, šnúrky). Tieto a ďalšie veľmi vyhľadávané modely tenisiek nájdeme na jednom mieste, v sneakers katalógu Flexdog.

Punc sviežosti vdychujeme aj zvyšku svojho outfitu. Pre lepší efekt môžu pozostávať z jemných farieb mora v kombinácii so zemitými odtieňmi piesku. Vzdušnosť podporuje príjemný ľanový materiál na oversized blúzkach, resp. v pánskom prevedení môže ísť aj o módne regular slim košele a polokošele.

Viete, že v letnej móde si neodopierame ani „klasické“ džínsy, ale pre príjemné prímorské vyznanie si vyberáme skôr z bledomodrých alebo bielych modelov?

Tenisky v kontrastných outfitoch

Biele tenisky v pánskych a dámskych outfitoch vhodne zapájame v kontraste s čiernou farbou – k tmavým džínsom, legínam, cargo nohaviciam a podobne. Taktiež sa kontrastné pôsobenie môže týkať ležérne pôsobiacich bielych tenisiek (napr. Nike, adidas) v kombinácii s elegantným kúskom oblečenia – k šatám a kostýmom v sviežich pastelových farbách, napr. v ružovej alebo zelenej.

To, čo bolo v minulosti považované za módne faux pas a vyvolávalo nepríjemné zazeranie a udivené pohľady, je dnes naopak veľmi trendy a nachádza svoje uplatnenie v modernej kultúre.

 

Facebook Comments