Jeho izby sú vychytávkou nielen pre vášnivých priaznivcov motorizmu.

Hotel ako múzeum
Nie sú to však len izby, kde na vás dýchne takáto atmosféra. Celý hotel ponúka historické predmety – od klasických motoriek Vespa až po športové sedadlá prerobené na použitie v hotelových priestoroch. Hotel je súčasťou prestížnej hotelovej spoločnosti Lifestyle Hotels, do ktorej patria rôzne butikové hotely v špecifickom dizajne.

Foto: archív V8 Hotel

Tankstelle
Jedna z najpopulárnejších izieb v hoteli je inšpirovaná čerpacou stanicou. Hostia sa vyspia pod veľkým krytom pumpy s logom spoločnosti Shell. Súčasťou zariadenia miestnosti sú autentické historické predmety značky Shell z 20. rokov, vrátane autentického krytu čerpacej stanice a kanistrov s benzínom. Posteľ z auta značky Beetle z roku 1963 je síce len replika, ale je veľmi pohodlná. Model značky Beetle preslávil americký film Herbie: Na plný plyn.

Foto: archív V8 Hotel

Autokino
Interiéroví dizajnéri pri zariaďovaní tejo izby čerpali inšpiráciu z tradičného amerického autokina. Steny lemujú fotografie a plagáty zo starých hollywoodskych filmov. Spať budete v červenom kabriolete značky Cadillac, v podobnom ako sa Nicolas Cage vozil v kultovom filme z 90. rokov Divokosť v srdci.

Foto: archív V8 Hotel

Autodielňa
Miestnosť bola inšpirovaná autoservisom. Je v nej umiestnené náradie, ktoré však slúži len ako dekorácia. Na stenách visia kladivá, skrutkovače alebo kľúče. Z motora auta so sklenenou doskou je vyrobený konferenčný stolík. Nezľaknite sa, spod autopostele vykúka dokonca figurína opravára.

Foto: archív V8 Hotel

Mercedes Benz
Tento priestor je o niečo elegantnejší ako ostatné. Je poctou výrobni na druhej strane ulice, ktorá denne vyprodukuje neuveriteľných 2 500 áut. Izba je súčasťou strešného apartmánu s rozlohou takmer 93 metrov štvorcových a nachádza sa na vrchole veže, kde sa kedysi nachádzalo letisko. Okrem umeleckých malieb na stenách je hlavným prvkom izby lesklý strieborný Mercedes, ktorý slúži ako posteľ.

Mohlo by vás zaujať:

Druhý najvyšší hotel na svete: J Hotel Shanghai Tower
Honosný hotel v srdci kráľovnej Jadranského mora
Hotel vo Švajčiarsku láka vlastnou zjazdovkou

Facebook Comments