Dôležitý je samozrejme aj celkový dizajn, aby ste sa v novom dome cítili príjemne, ale aj kvalita jednotlivých materiálov a riešení, aby vás v relatívne krátkej dobe po nasťahovaní nečakali rôzne problémy.

Nepokazte to hneď pri základoch

Jednou z dôležitých súčastí každej stavby, ktorú ale nie je „voľným okom“ vidieť, je kvalitná hydroizolácia základov. Tú netreba podceniť ani v prípade ak vo vašej lokalite nie je vysoká spodná voda.

Aj bežná zemná vlhkosť totižto môže časom spôsobovať škody na dome. A keď sa začnú prejavovať problémy s nedostatočnou hydroizoláciou základov, často vám „na nervy“ nepomôže ani účinné CBD. Tak načo si robiť takéto starosti?

Tieniaca technika nie je len o tom, že vám slnko nebude svietiť do očí

Na kvalitu bývania má zásadný vplyv (oveľa zásadnejší ako si mnohí myslia) tieniaca technika. Prečo? Okrem toho, že nás chráni pred slnečnými lúčmi vtedy, keď ich v izbe „nevítame s nadšením“, má aj zásadný vplyv na klímu v jednotlivých miestnostiach. Obzvlášť počas leta totižto tieniacu techniku využívame asi častejšie na minimalizovanie prehrievania interiéru ako na samotné tienenie.

Aj keď výmena tieniacej techniky zväčša nie je príliš zložitá, najlepšie je predsa si správne vybrať hneď na začiatku. Skvelou voľbou sú moderné vonkajšie rolety. Tie okrem toho, že dokážu zatemniť miestnosť a sú excelentné aj v otázke tepelnej izolácie, keďže slnečné lúče odrážajú ešte predtým, než preniknú do interiéru, slúžia aj ako bariéra, ktorá značne komplikuje možnosti vlámania sa.

 Aj vďaka dobrému interiérovému dizajnu sa môžeme doma cítiť lepšie

V úvode sme spomenuli, že aj dizajn je samozrejme dôležitý, keďže sú to práve dizajnové záležitosti (hlavne v interiéri), ktoré ako prvé „útočia“ na naše zmysly. Ak ste sa rozhodli pre dvojposchodový dom, špecifickou súčasťou interiéru budú aj schody.

Moderné schody pritom nie sú len nutnosťou pre presun medzi poschodiami. Aj po dizajnovej stránke dokážu byť štýlovou dominantou interiéru. Vďaka ponuke rôznych materiálov a prevedení môžete mať v dome schodisko, ktoré bude dokonale ladiť s dizajnom zvyšku interiéru.

Tak ako napríklad pri obývacích stenách aj pri schodoch platí, že „in“ je v súčasnosti minimalizmus a čisté línie, ktoré sú krásne práve svojou jednoduchosťou. Vhodnými materiálmi pre schodištia v moderných minimalistických interiéroch sú kov, sklo, ale aj nadčasové drevo, ktoré sa hodí takmer všade.

 

Facebook Comments