Miluje hip-hop, rap a trap, ovplyvnil ju aj sexi afrobeats a dancehall. Uvádzala prestížnu show v Casablance a Bordeaux a na filmovom festivale v Cannes prezentovala set pred Black Coffee. Južné Francúzsko zbožňuje najmä kvôli hudbe a rapu. Hrala i na Fashion Week v Paríži, kde žila osem rokov, neskôr pôsobila dva roky v Londýne. Hrala v kluboch pre show Yves Saint Laurent či Louis Vuitton a spolupracovala s umelcami ako Tory Lanez (kanadský raper) a Migos (hip-hopové trio). Stretnutie s Chrisom Brownon v Saint Tropez a spolupráca s ním ju profesijne posunula do úplne iných sfér, aj keď dnes už má svoje vlastné projekty. V súčasnosti žije a pracuje v Dubaji a pôsobí ako rezident DJ. Návštevníci EXPO 2020 ju mohli vidieť hrať v slovenskom pavilóne. Hoci hudba a rap je jej životom a vášňou, venuje sa aj móde a vlastnej módnej značke. Exkluzívne pre magazín BREAK nám v spoločnom rozhovore prezradila o sebe ešte omnoho viac…

Laty, na úvod trochu štandardná otázka. Poznáte náš pánsky magazín BREAK a ako sa vám s nami spolupracovalo?
Magazín BREAK poznám už dlhšie roky a je skvelý. Krásne a úspešné ženy, rýchle autá a pikantné rozhovory určite zaujmú nejedného pána. Pred pár rokmi som sa v ňom objavila v rubrike „Vychádzajúca hviezda” a teraz ma oslovili na titulnú stránku. Fotografa Peťa Gamana poznám, dá sa povedať už odmalička, a keď mi oznámili, že ma príde nafotiť do Dubaja, neváhala som. Spolupráca s celým tímom BREAK-u bola úžasná. Od fotenia na púšti až po nočné bazénové fotky a príjemný rozhovor. Som veľmi spokojná a vďačná.

Prezentujete sa ako umelkyňa, dizajnérka, no najmä svojou vášňou k hudbe. Považujete zábavu a hudbu za jedno z najdôležitejších odvetví v umení? Ak áno, prečo?
K hudbe som mala blízko odmalička. Moji rodičia si dali na dobrej hudbe záležať. Koncerty od Michaela Jacksona po Rolling Stones boli u nás doma samozrejmosťou. Bez hudby by to v mojom živote proste nešlo. Počas dospievania som si neuvedomovala, ako veľmi ma môže hudba v budúcnosti ovplyvniť, no keď som začala tancovať hip-hop a všetky štýly, ktoré pod to spadajú, bez hudby som už nevydržala ani pár hodín. Myslím, že každé umenie je dôležité a zaujímavé. Keď som bola malé dievča, milovala som kreslenie a maľovanie, neskôr som sa posunula k hudbe. Verím, že každý má v sebe kus umelca. Mal by počúvať svoje vnútro, nenechať sa ovplyvňovať okolitým svetom a nájsť to, k čomu má naozaj blízko a čo mu prináša radosť. Skúste zmeniť svoju prácu na hobby, ktoré vám bude prinášať peniaze a zmení sa vám život.

Foto: Peter Gaman

Žijete a pracujete dlhé roky v zahraničí – Paríž, Londýn, teraz je to Dubaj. Skúste nám stručne priblížiť rozdielnosti života v kozmopolitnom svete?
Vždy som chcela cestovať, spoznávať svet, chodiť na miesta, kde som nikdy predtým nebola. Aj keď mi v škole hovorili, že si mám nájsť prácu vo firme a začať sa zameriavať na jednu vec, nepočúvala som a začala cestovať. Nikdy som sa nebála prehry a nič ma doteraz nezastavilo. Francúzsko je moja srdcovka. Prvé kroky v dospelosti a všetky bláznivé zážitky som prežila práve tam. Teraz ho vidím skôr ako destináciu na dovolenku či predĺžený víkend s kamarátmi a rodinou. V lete sa pravidelne vraciam do Cannes či Monaca na filmový festival a Formulu 1. Londýn je zase mesto plné možností. Stretla som tam veľa vplyvných ľudí a umelcov. Vidím ho ako taký menší New York v Európe. Nikdy by mi nenapadlo, že budem žiť práve v Dubaji. Spojené arabské emiráty sú miestom, kde je možné všetko. Každý človek, ktorý má ambície a ide si za svojím cieľom, má v Dubaji šancu preraziť. Je to miesto, kde sa cítim bezpečne a momentálne si neviem predstaviť odísť a bývať niekde inde. Je to môj druhý domov. Hneď po Slovensku, samozrejme. (smiech)

Na svojej životnej ceste ste prišli na to, že hudba, konkrétne rap, je niečo, čomu sa chcete venovať naplno. Ako ste sa k rapu dostali a ktorý raper je vašou srdcovkou? Poznáte ten pocit, keď počúvate pesničku alebo umelca a cítite sa, akoby v tú chvíľu nič iné neexistovalo?
Tak som sa cítila vždy, keď som si pustila Rhytm & Blues alebo 90s rap. Všetko zrazu dávalo zmysel. Rytmus a do toho slová o živote a ťažkých či pekných chvíľach. Old-school rap, ako to už voláme teraz, dával ľuďom nádej, motiváciu a ukazoval, že aj pravá láska existuje. O pár rokov neskôr som začala koučovať ľudí pri nahrávaní v štúdiách v Paríži a vtedy som si uvedomila, že možno tam asi nejaký talent na hudbu bude. Producenti mi volali a bookovali ma na štúdiové stretnutia s umelcami, aby som im radila, ako majú rapovať a čo majú  zmeniť pri nahrávaní hudby. Neskôr som začala ko-produkovať hudbu, na čom stále pracujem a učím sa viac. Obľúbených raperov mám viacero – Biggie, Foxy Brown, Jagged Edge po Kendrick Lamar, J.Cole či Young Thug.

Ovplyvnilo Vás vraj aj afrobeats a dancehall. Kedysi dávno som sa pri jednom rozhovore dozvedela, že aj Sting vlastne vykradol svojimi rytmickými tónmi Afriku. Bolo to nadnesené, samozrejme, takáto inšpirácia je pri mnohých umelcoch zjavná. Čím to je, že najmä subsaharská Afrika je taká rytmická, hudbe otvorená a ľudia na celom svete ju obdivujú?
Trik afrobeats je v tom, že vám nerozhýbe iba hornú časť tela, ale aj boky. Myslím si, že práve to ľuďom v populárnej hudbe chýbalo. Potrebujú to ľudia na celom svete a afrobeats to s vami spraví. Z minulosti vieme, že v afrických kmeňoch boli jednými z najdôležitejších vecí práve rituály. Pri týchto rituáloch ľudia spievali, hrali na rôznych bubnoch či nástrojoch a tancovali choreografie. Preto sa hovorí, že Afričania majú hudbu v krvi. Počas hrania v senegalskom Dakare som sa stretla s domácim, veľmi milým, asi 19-ročným bubeníkom. Nikdy by o sebe nič nepovedal, pretože bol skromný, no pri večeri som sa dozvedela, že nahral soundtrack a celý album k filmu Black Panther, ktorý vyhral množstvo ocenení. Afrobeats či dancehall sú veľmi rytmické hudobné štýly, ktoré vás zaručene roztancujú. Poznám to z vlastnej skúsenosti. (smiech)

Foto: Peter Gaman

Na aké ďalšie projekty sa tešíte?
V polovici apríla letím do Los Angeles, kde ideme nahrávať pár pesničiek a taktiež tam budem po prvýkrát hrať v dvoch známych kluboch a na hudobnom festivale.

Čo aktuálne pripravujete v Dubaji? Ste rezident DJ, vysvetlite nám, prosím, čo to znamená?
V Dubaji som momentálne rezident DJ v najväčšom klube – Soho Garden. Rezident DJ znamená to, že tam hrám 3-4 krát za týždeň na všetkých najväčších akciách a koncertoch, ktoré sú tu bežné. Za posledný rok som hrala pre umelcov ako Rick Ross, SteffLon Don, Niska, Tyga či Wiz Kid a momentálne sa chystám hrať na oficiálnu afterparty pre Jasona Derula a showcase Young Thuga. Môj sen je vystupovať na najväčšom hip-hop, popovom festivale Coachella v Los Angeles.

Stretli ste sa s mnohými osobnosťami zo sveta hudby a zábavy. Ktorá z nich vás dostala na kolená a prekvapila v prístupe a tvorbe hudby?
Jeden z najlepších zážitkov bolo hranie s Black Coffee na filmovom festivale v Cannes. Takého skromného a pokorného človeka, s výnimočným talentom, nestretnete často. Energia a rytmus, ktoré má, a pritom používa iba jednu ruku na hranie, je obdivuhodná. Ďalší extrémne talentovaní umelci, s ktorými som mala možnosť stráviť čas a spoznať ich viac sú Chris Brown, Omarion, Blackstreet a môj veľmi dobrý kamarát Big Ali, s ktorým sme odpálili nejednu show.

Obliekate sa veľmi zaujímavo. Prezraďte nám, niečo aj o svojom smerovaní v módnom priemysle. Ako sa volá vaša módna značka?
Flawless Paris. Je to niečo ako môj sen a realita zároveň. Vždy som chcela vytvoriť niečo, v čom sa bude každý cítiť dokonalo. Momentálne si vyrábam vlastné veci, v ktorých vystupujem, ale verím, že v budúcnosti sa mi podarí otvoriť Flawless Paris pre verejnosť. (úsmev)

Foto: Peter Gaman

Máte neuveriteľné pracovné nasadenie a úspechy. Máte priateľa? Aký muž je pre vás synonymom ideálu a pre akého by ste boli ochotná zmeniť priezvisko alebo aj prácu?
Priateľa momentálne nemám. Som maximálne sústredená na budovanie svojej kariéry a robím to, čo ma baví. Som šťastná. Ak som niekedy niečo dosiahla, bolo to preto, že som sa o to pričinila sama. Samozrejme, s podporou priateľov a rodiny, no za žiadnym mojím úspechom nebol chlap. Nie som však feministka. Bez mužov by tu bola nuda, no ideálneho muža som zatiaľ nestretla. Mal by to byť niekto, s kým by sme sa podporovali a akceptovali, niekto s kým by som nemusela tráviť dvadsaťštyri hodín denne preto, aby som mu verila a ľúbila ho. V prvom rade niekto, kto je skutočný kamarát. Všetko ostatné po čase aj tak pominie.

Na Instagrame ste pri svojich vystúpeniach v ležérnom oversize a voľnom oblečení alebo na druhej strane zase sexy a výrazná na pláži, zásadne v letnom outfite. Vyhovuje vám letné a prímorské podnebie?
Odmalička som snívala o živote pri mori. Každé ráno sa zobudím a idem si zaplávať, slnko mi dodáva neskutočnú energiu. Na pláži nemôžu chýbať sexy plavky, mini šaty, šatkové kreácie a veľké klobúky. V noci je to však úplne iné. Na javisku sa musím cítiť komfortne. Rada nosím teplákové súpravy, oversize ležérne tričká a vysoké šnurovacie čižmy, dvoj-sety a overaly, ktoré si navrhujem sama. Najdôležitejšia esencia outfitu je však parfum. Bez neho ani na krok. Nesmie sa zabúdať ani na doplnky a mojou slabosťou sú veľké trblietavé prstene.

Čo si myslíte, že je dnes najdôležitejšie na vzťahoch medzi mužmi a ženami? Myslíte si, že je sex a sexepíl stále neodmysliteľnou esenciou zdravého vzťahu?
Najdôležitejšie sú, podľa mňa, pochopenie, kompromis a úprimnosť. Neviem, či je sex a sexepíl neodmysliteľnou esenciou, to v dnešnej dobe ťažko povedať. Môžete mať super sex a aj tak to nebude stačiť. Je to veľmi individuálne a každý by si mal nastaviť svoje vlastné pravidlá.

Aký je váš pohľad na mužov, kto je pre vás synonymom sexi, inteligentného a atraktívneho muža?
Usher Raymond. To, či je inteligentný síce neviem posúdiť, ale sexi určite áno.

Foto: Peter Gaman

Ako vnímate sex a hnutie „#metoo“ v hudobnom priemysle a odvetví, kde sa pohybujete? Je dnes stále jednoduchšie pre muža DJ-a sa presadiť alebo je to skôr o sexi ženách?
Moja “obľúbená” téma. Myslím si, že muži majú v hudobnom priemysle veľa výhod. Nikto od nich nechce toľko, čo od žien. Nemusia čeliť sexuálnym narážkam, nikto im nehovorí, ako sa majú obliekať a nemusia vynaložiť toľko úsilia pri samotnom hraní na to, aby boli dostatočne dobrí alebo uznávaní. Ženy to majú jednoduchšie v tom, že je nás ako DJ-s oveľa menej ako mužov, takže agenti či kluby majú väčšiu šancu si všimnúť talentovanú a dobre vyzerajúcu DJ-ku ako DJ-a. Musíme však cvičiť dvakrát viac a chyby či prešľapy si taktiež všímajú na ženách viac ako na mužoch.

Viete si predstaviť návrat na Slovensko, žiť tu a presadiť sa hudbou a rapom?
Pravdupovediac si to predstaviť neviem. Na Slovensku sa všeobecne počúva úplne iná hudba ako tá, ktorú tvorím a hrávam. Azda niekedy v budúcnosti príde táto “vlna” aj k nám. Slovensko bude pre mňa vždy domovom, ale bývať tam už nebudem.

Aký „najsexi“ zážitok ste zažili s mužom? Ste romantická duša?
Nie, nie, nie. Romantická duša nie som, aj keď raz za rok mám svoju “slabú” chvíľku. Môj najsexi zážitok s mužom bol sex v mori v Abu Dhabi a strážnik, ktorý sa za nami rozutekal, ale nedobehol nás. (smiech)

Foto: Peter Gaman

Ako sa pozeráte na budúcnosť v hudbe?
Neviem presne zadefinovať, kam to v hudbe smeruje, no dúfam, že zase príde nejaká vlna, ktorá nás všetkých vráti k dobrej hudbe, pretože momentálne tik-tok trendy a umelá inteligencia, ktorá už tvorí hudbu bez ľudského dotyku, to nie je moja šálka kávy.

Čo by ste čitateľom magazínu BREAK, najmä tej mužskej časti, odkázali v súvislosti so spojením hudby, príťažlivosti a sexu?
Hudba a sex patria k najlepším antistresovým liečivám. Pustite si môj mixtape “Wet The Bed” na sound-cloude pod menom DJ LATY a uvidíte, čo tým myslím. (úsmev)

DJ LATY (27)
– DJ LATY, vlastným menom Laura Latysha Milko
– 27 rokov, narodená v znamení Panny
– slovenská umelkyňa, DJ-ka, hudobníčka, producentka, dizajnérka a influencerka
– zúčastnila sa na finále Miss Universe
– založila vlastnú módnu značku Flawless Paris
– na instagrame má takmer 45 tisíc sledovateľov @latyofficial
– momentálne žije a pôsobí v Dubaji, UAE
– spolupracuje so svetovými hudobnými klubmi a hudobníkmi

Dotazník
Cestovateľský sen: Honolulu, Hawaii
Najobľúbenejšia herečka: Charlize Theron
Najobľúbenejšia farba: Čierna.
Najobľúbenejšia modelka: Tyra Banks
Najobľúbenejšia pieseň: Get me home – Foxy Brown.
Najobľúbenejšie jedlo: Vyprážaný syr s tatárskou omáčkou a kroketami
Najobľúbenejší film: Pink Panther (2007)
Najobľúbenejší drink: Coconut water
Najobľúbenejší módny návrhár: Virgil Abloh & Coco Chanel.
Najkrajší deň v živote: každý deň, keď otvorím oči a spravím si ho taký pekný, ako len môžem.
Životné motto/krédo/heslo: Všetko je presne tak, ako má byť.

Foto: Peter Gaman

Produkcia: Romana Paulen
Foto: Peter Gaman
Špeciálna asistencia: Marco Milko


Naše prechádzajúce cover girls:

Exotická bohyňa Yasmine Taty
Múza Majka Spirita vám rozprúdi krvný obeh na maximum: Maria Dušička
Lela & Karlos: Celebritný pár, ktorý sa vymyká bežnému priemeru

Facebook Comments