Popredná medzinárodná spoločnosť Agusta Westland sa zaoberá návrhom a výrobou vojenských a komerčných helikoptér. Tentokrát prepracovala interiér vrtuľníka na lietajúci luxusný salón.

Foto: Agusta Westland

Pohodlie a rýchlosť
Agusta Westland, teraz už spoločnosť Leonardo, kombinuje vo svojej výrobe najpokročilejšiu technológiu, dlhoročné znalosti a dizajn lietadla. Vrtuľník AW101 VVIP je vybavený najväčšou kabínou vo svojej triede, ktorá pripomína kabínu súkromného lietadla. Dokáže prepraviť 30 cestujúcich. Jeho maximálna rýchlosť je až 308 kilometrov za hodinu. Medzi popredné vlastnosti vrtuľníka patrí vysoká úroveň bezpečnosti, spoľahlivosti a dostupnosti.

Foto: Agusta Westland

Interiér
Vrtuľníky sú zariadené širokým sortimentom vnútorného vybavenia a vysokou úrovňou pohodlia kabín. Priestor je rafinovane opticky rozšírený tým, že priehľadná stena obklopuje sedadlo. Keď sa cestujúci cez neho pozerá, nevníma jeho skutočnú hĺbku. Dizajn stropu interiéru je inšpirovaný kupolami katedrál. Koža, ktorou je interiér pokrytý, začína tmavšou sivou na spodnej časti a postupne bledne smerom hore, čo vytvorí vizuálnu expanziu priestoru. Na strope je zároveň nainštalovaný chromoterapeutický osvetľovací systém, prehrávajúci sekvencie, ktoré pasažiera stimulujú alebo mu pomáhajú uvoľniť sa a relaxovať. Ovládanie chromoterapeutických osvetľovacích systémov  je cez navrhnutú aplikáciu, ktorá umožňuje komunikáciu s pilotom a zobrazuje informácie o odhadovanom čase príletu, počasí v cieľovej destinácii a aktuálnej rýchlosti.

Facebook Comments