Predsa len, byty sú veľakrát o kompromisoch, ale ak staviate dom, máte pri navrhovaní (takmer) voľnú ruku.


Staviate dom so zámerom vybudovať si dokonalé bývanie?

Áno, je to „takmer“, keďže určité obmedzenia zvyčajne prídu, či už vo forme vášho rozpočtu, alebo budete musieť určité kompromisy robiť kvôli samotnému pozemku. Napríklad, ak nie je možné pripojenie na kanalizačný systém, celkom určite budete musieť nájsť predajcov kvalitných žúmp v Žiline a vybrať si žumpu vhodnej veľkosti pre vašu domácnosť.

Stále však platí, že pri navrhovaní rodinného domu máte oveľa viac voľnosti, ako keby sa idete sťahovať do bytu. A nielen pri výbere pekného bytového textilu. Môžete tak ľahšie naplniť svoje predstavy o naozaj dokonalom bývaní.


Pomôžte si už pri zariaďovaní

Veľakrát sa však stáva, že človek má so svojou domácnosťou viac práce, ako úžitku. A nielen pri stavbe, či zariaďovaní. Aby ste sa nestali „otrokom“ vlastnej domácnosti a naozaj si užívali dokonalé bývanie, je potrebné mať vybavenie, ktoré vám uľahčí tie každodenné, ale aj menej pravidelné činnosti.

Do druhej kategórie a teda medzi pomocníkov pri činnostiach, ktoré sa v bežnej domácnosti nerobia úplne pravidelne, patria spoľahlivé aku skrutkovače. Rozhodne si jeden zaobstarajte ešte predtým, než začnete svoj nový dom zariaďovať. Ušetrí vám množstvo času a síl pri skladaní nábytku.

Každodenné činnosti vás nemusia oberať o čas

Oveľa viac však oceníte pomoc pri činnostiach, ktoré sú potrebné pre každodenný život. Napríklad starostlivosť o bielizeň. Narozdiel od automatických práčok, o sušičkách sa zatiaľ v našich končinách nedá povedať, že by išlo o základné vybavenie domácností. A pritom vám špičková sušička Miele dokáže ušetriť množstvo času potrebného na to, aby ste mokré prádlo zavesili, počkali pokiaľ sa vysuší a následne ho zvesili a zložili. No dobre, skladaniu sa nevyhnete ani so sušičkou, ale ostatných činností sa zbavíte.

Jednou z výhod bývania v rodinnom dome je, že nebudete musieť riešiť problémy s parkovaním, ktoré poznajú obyvatelia bytových domov na sídliskách. Parkovanie na vlastnom pozemku si tak každý pochvaľuje. Minimálne do okamihu, kedy ho neomrzí neustále otváranie a zatváranie brány. Ešte šťastie, že so spoľahlivým pohonom brány vám táto starosť odpadá. A vašu bránu budete môcť ovládať napríklad aj cez smartfón.

Facebook Comments