Na úvod začneme užitočnou radou. Príďte sem hladní a smädní. Už od hlavného vchodu totiž dostanete do nosa zmes lákavých vôní všetkého druhu. Priestory veľtrhu gastra sú hneď na prízemí vľavo. Od krehkého pečiva, cez pečené mäso, ovocno zeleninové chuťovky až po alko – nealko nápoje tu nájdete čo hrdlo ráči. Kto odolá vábeniu jedál a ide hneď k autám na poschodie, toho pripravíme na druhý bod – všetkého je tu tento rok poskromnejšie. Vystavovatelia naozaj vyberali len to naj, čo chcú ukázať. My vám to obrazom aspoň stručne priblížime.

Akcia sľubuje pár lákavých automobilových premiér: Aston Martin DBX, Bentley Bentayga Hybrid, Bentley GT Speed, BMW X6M competition, DongFeng Glory 500, Ferrari 812 Superfast, Ferrari F8 Tributo, Ferrari Roma, Ferrari SF90 Stradale, Lamborghini Aventador SVJ, Lamborghini Huracán STO, Maserati MC 20, Mercedes E, S, V , Porsche GT3 RS 991, Porsche GT3 992,

Ako to vyzeralo počas prvých pár hodín po otvorení?

Staré káry
Pastva pre oči všetkých vekových kategórii. Rovnako tak sa pri nich s úžasom zastaví malý chlapec aj babička. Keď vystavovateľ v hale naštartovali krásny žltý Plymouth, ľudia sa rýchlo zvedavo zbehli k pekelnému stroju. Presne tak by to malo byť, ukázať aj pod kapotu a dať šancu návštevníkov vypočuť poctivý muscle car motor.

 

Mladé hostesky
Milé a usmiate. Opäť platí známe pravidlo, že sa patrí slušne požiadať o zapózovanie a vyhýbajte sa telesnému kontaktu. Ruka na zadku je už cez čiaru (platí hlavne pre extrémne rýchlo platonicky zamilovaných študentov). Pár sme oslovili…

Cestovanie a gastronómia
V hale vyhradenej cestovnému ruchu na vás čakajú desiatky stánkov ponúkajúcich spoznať krásy nielen Slovenska a Čiech, ale aj takého Rakúska. Niektoré sú obyčajné, inde vsadili na štýlovejšie poňatie prezentácie.

Gastro – oči a nos tu dostanú príjemne zabrať. Najprv si urobte prehľad, čo kde ponúkajú, potom vypočujte hlas chuťových buniek a zamierte na istotu. Všímajte si aj malé remeselné a takmer domáce prevádzky. Práve to sú tie výrobky, ktoré vo svojej lokalite a už vôbec nie supermarkete nenájdete. Smelo ochutnávajte a spoznávajte.

Foto a video: ms
Hudba vo videu: Tollef – Take Our Time

Mohlo by vás zaujať:

Motocykel a Boat Show: Aký je ročník 2022?
Najočakávanejšie automobilové novinky

Facebook Comments