Britský fotograf Levon Biss sa počas takmer troch dekád živil fotením rôznych žánrov. Jedného dňa v kariére urobil odbočku a presedlal na takmer neviditeľný svet. V roku 2016 vydal viacnásobne ocenený projekt Microsculpture, jedinečnú fotografickú štúdiu hmyzu v ohromujúcom zväčšení. Ale on nefotil hmyz, ako všetci ostatní pred ním. On ho doslova povýšil o stupeň nahor dokonalým spojením umenia a vedy.

Levon ukazuje niekoľko milimetrový hmyz v nadrozmernom až niekoľkometrovom prevedení (3-5 m).  Vytvorenie každej snímky trvá asi mesiac a je vyskladaná z viac ako 10 000 jednotlivých makro fotografií pomocou foto systému na mieru.

V roku 2020 ho po hmyze zaujal svet botaniky a nasledujúci rok vydal sériu The Hidden Beauty of Seeds & Fruits. Predtým pol roka študoval zbierky Kráľovskej botanickej záhrady v Edinburghu, kde po prehliadke tisícok exemplárov nafotil vyše sto objektov pre svoj nový projekt. Detailné obrázky zobrazujú semená a plody z celého sveta, pri ktorých môžu ľudia vidieť ich zložité a fascinujúce textúry.

Mohlo by vás zaujať:

Svet detailov upúta každého digitálneho kreatívca
Príbeh ikonickej fotografie – Earthrise

Facebook Comments