Automobilka vznikla v roku 1917 v Michigane (aktuálne patrí pod koncert Ford), a je známa prevažne výrobou luxusných vozov vyššej triedy a štátnymi limuzínami. Aj ona podľahla elektrifikácii svojich modelov, z ktorých nový koncept Star je ich víziou budúcnosti. Do roku 2026 ich Lincoln plánuje uviesť celkovo tri. Pomocou vône, zvuku, priehľadných materiálov a svetelných módov sa model snaží priniesť viaczmyslový zážitok z jazdy.

Foto: lincoln.com

„Elektrifikácia odstraňuje mnohé obmedzenia tradičného dizajnu vozidiel, čo nám umožňuje prehodnotiť, čím môže vozidlo byť,“ povedal Anthony Lo, šéf dizajnu Ford Motor Company. „Lincoln Star je štúdiou skúseností a tém, ktoré posúvajú hranice dizajnu Lincoln – a je to len začiatok.“

Dizajnéri pracovali na navodenie harmónie použitím svetla moderným spôsobom. Osvetlené kryštály, podsvietené dvere, sedadlá a vonkajšie prvky pozdvihujú priestor a vytvárajú dokonalé útočisko. Hviezda na prístrojovej doske sa rozsvieti ako drahokam – víta pasažierov pri nástupe. Flexibilná elektrická architektúra batérie s pohonom zadných a všetkých kolies a Lincoln Intelligence System novej generácie umožňujú svieže dizajnové riešenia. Flexibilná architektúra znamená, že vývojári môžu pretvoriť dodatočný vnútorný priestor inovatívnymi spôsobmi.

Foto: lincoln.com

Predné sedadlá majú za sebou zabudované obrazovky pre pasažierov na zadných sedadlách a môžu sa otáčať smerom k pevnému druhému radu. Príjemnou informáciou je, že sú aj polohovateľné, a medzi zadnými sedadlami dostala miesto malá chladnička a pasažierov rozmaznávajú výsuvné opierky nôh.

Poznámka: Ku konceptu Star neboli v čase prípravy článku dostupné žiadne ďalšie technické parametre.

Mohlo by vás zaujať:

Lincoln Aviator Shinola: Objaví sa koncept aj na cestách?
Tri koncepty budúcnosti, ktoré vás chytia priamo za srdce

Facebook Comments