23. februára 2022 múzeum veľkolepo otvorilo dvere svojim hosťom z celého sveta. Vitajte v budúcnosti!

Vo vnútri múzea
Múzeum je navrhnuté tak, aby sa návštevník cítil, že je v roku 2071, čo značí 100 rokov od založenia Spojených arabských emirátov. Ukazuje scenáre, ako by budúcnosť mohla vyzerať, zahŕňa rozvoj, inžinierstvo, futuristické ekosystémy alebo budúcnosť zdravia a spirituality. K dispozícii sú výstavy s vesmírnou tematikou, vrátane Nového Mesiaca – ukazuje, ako možno Mesiac v budúcnosti využiť ako zdroj obnoviteľnej energie.

Foto: museumofthefuture.ae

Exteriér
Fasáda múzea je vyrobená výlučne z ocele a zo skla. Pozostáva z viac ako tisíc ohromujúcich panelov, ktoré boli vyrobené pomocou automatizovaných robotických ramien. Dalo by sa povedať, že technika predstavuje budúcnosť výroby a stavby. Každá z vrstiev je úplne jedinečná kvôli zložitému dizajnu budovy. Takže každý kus musel byť prefabrikovaný a vyrobený s mnohými prototypmi, navrhnutými a vyrobenými skôr, ako bolo možné dosiahnuť víťazný vzorec. Z vonkajšej strany je múzeum celé pokryté arabskou kaligrafiou s vlastnými slovami Šejka Mohammeda, vládcu Dubaja a viceprezidenta Spojených arabských emirátov.

Foto: unsplash.com / Darcey Beau

Donáška vstupeniek
Kuriozitou je, kto donáša zakúpené vstupenky hosťom v Dubaji. Je ním lietajúci muž Richard Browning, oblečený v prvom patentovanom prúdovom obleku na svete. Oblek je poháňaný piatimi plynovými turbínami a môže dosiahnuť takmer 4000 metrov vo vzduchu. Vstupenky do múzea sú dostupné v cene 35 eur.

Mohlo by vás zaujať:

Zakrútené múzeum v Nórsku prekračuje fantáziu
Spojené arabské emiráty. Orient s víziou futurizmu
V Dubaji je možné všetko – aj mať vilu s podmorským divadlom

Facebook Comments