Hovoriť preto o tom, čo by vašej firme určite nemalo chýbať, môže byť čisto subjektívnou záležitosťou.


Nie všetko je špecifické na daný predmet podnikania

Ak napríklad chcete podnikať v reklame, budete potrebovať tlačiareň na kvalitnú sublimačnú tlač, termolisy, rezací ploter a podobné špecifické vybavenie. Nikomu však nenapadne to považovať za vybavenie nutné k podnikaniu vo všeobecnosti.

Nájde sa však aj niečo, čo platí pre firmy bez ohľadu na oblasť podnikania. A taktiež toho nebude úplne málo. Napríklad kontakt na dobrého advokáta kvôli vymáhaniu pohľadávok, čím si aspoň raz prejde zrejme každý podnikateľ u nás. Také je realita, ale nebudeme vás predsa hneď v úvode strašiť dlžníkmi.


Na čo by ste mali myslieť v prípade, že začínate s podnikaním? A to v akomkoľvek segmente?

Aj keď sa to nezdá, firemné priestory nie sú úplnou nutnosťou. Sú oblasti, v ktorých si môžete vystačiť aj s virtuálnym sídlom. Ak však pre svoje podnikanie potrebujete alebo chcete nejaké priestory, z ktorých bude firma fungovať, je dobre ich zabezpečiť.

V prvom rade bude potrebné zabezpečiť majetok firmy a tak sa vám hodí zabezpečovací systém, ktorý spustí poplach ak zaznamená neoprávnené vniknutie. Prípadne ho môžete podporiť kamerovým systémom.


Bezpečnosť zamestnancov by mala byť jednou z priorít

Chrániť sa však je potrebné aj proti požiaru, ktorý môže mať katastrofálne následky pre vaše podnikanie. Spoľahlivá elektrická požiarna signalizácia tak môže ochrániť nielen zdravie zamestnancov, ale aj budúcnosť vašej firmy.

Mimochodom, bezpečnosť na všetkých pracoviskách je skutočne dôležitá, preto je každá investícia do nej dobrá. Rovnako ako spĺňanie normy ISO 45001, keďže tá sa zameriava práve na ochranu zdravia zamestnancov a ich bezpečnosť pri práci.


Vybavenie nakupujte s rozumom

Ako sme spomínali v úvode, vybavenie firmy záleží vo veľkej miere od predmetu jej podnikania. Avšak napríklad počítače, či notebooky a kľudne aj tlačiareň, to sú veci, ktoré nájdete asi v každej firme.

Ušetriť pri kupovaní vybavenia spadajúceho do kategórie IT môžete napríklad kúpou repasovaných notebookov. Repasovaný notebook vyššej kategórie je určite lepšia voľba ako nový notebook za tú istú cenu, keďže ten by mal podstatne nižší výkon. A pre čo najvyššiu efektivitu práce je dôležitá aj dobrá výpočtová technika.

Facebook Comments