Posledný do série. Aj tak by sa dal označiť model GT Holman-Moody, ktorý doplnil sériu GT Heritage Edition na číslo deväť. Zároveň je posledný zo špeciálov vzdávajúcich hold pretekárskym autám GT40 Mk II, ktoré jazdili na Le Mans v roku 1966.

Foto: ford.com

Počas februárového autosalónu v Chicagu odhalili GT Alan Mann Herirage Edition, tá aktuálna je na počesť americkej spoločnosti vyrábajúcej pretekárske autá Holman Moody.  Ich tím uviedol  tri pretekárske GT40 v roku 1966 na pretekoch 24 hodín Le Mans, v ktorom zajazdili úžasný výsledok 1-2-3. Jedno z pretekárskych špeciálov nesúce číslo 5 (číslo podvozku P/1016) skončilo tretie.

Foto: ford.com

Pocta pre rok 2022
Moderný GT Holman-Moody dostal zlato – červený lak, aký GT40 s číslom 5 hrdo nieslo na Le Mans v roku 1966 . Ale pridali k nemu moderné prvky, ako napríklad uhlíkové vlákna či čierno strieborné brzdové strmene Brembo. Karbónové prvky sa objavili v interiéri na prahoch dverí a stredovej konzole, ktoré dopĺňa  čierna Alcantara so zlatým prešívaním sedadiel, plus kombinácia čiernej Alcantary a čiernej kože na prístrojovej doske a volante. O pohon pretekárskej zadokolky na 20 palcových kolesách sa stará 3,5 litrový V6 s dvojitým turbodúchadlom a výkonom 660 koní. Motor spolupracuje so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Foto: ford.com

Svoj formálny debut auto absolvuje počas New York International Auto Show, ktorá sa uskutoční v dňoch  15. – 24.4. 2022.

Mohlo by vás zaujať:

Ford Mustang California Special: Čistokrvný kočkolap prekročil Atlantik
Spojenie starého a nového v jednom koncepte: Ford F-100 Eluminator
Čistý testosterón na kolesách: Ford Bronco DR

Facebook Comments