Samozrejme, potrebuje váš čas a lásku, kvalitnú stravu a pravidelné vychádzky von. No správna starostlivosť o psa vyžaduje ešte čosi naviac, čo si ako ľudia nie vždy uvedomujeme. Súvisí to s jeho kĺbmi a pohybovým ústrojenstvom.

Psy sú totiž veľmi dynamické zvieratá a navyše rastú rýchlo. “Keď si uvedomíte, že ten pes dosiahne svoju optimálnu výšku možno do tých 14-16 mesiacov, to je taká predstava, ako keby my sme za 7 rokov mali vyrásť na svoju dospelú výšku. Čiže ten nápor na pohybový aparát a hlavne na tie kosti je obrovský,” vysvetľuje veterinárka Zuzana Fekečová.

Takže na pohybový aparát psa by ste sa mali špeciálne zamerať. Ale čo dávať psovi na kĺby? Najúčinnejšie sú kĺbové výživy, ktoré by mali obsahovať viaceré vedecky overené zložky. Patrí medzi ne chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a kolagén. Niekedy je obsahom kĺbových výživ aj kyselina hyaluronová.

Kolagén je napríklad dôležitou stavebnou bielkovinou, ktorá tvorí podstatnú časť chrupavky. Zabezpečuje jej elasticitu a pružnosť, vďaka čomu sa kĺby hladko a bezbolestne hýbu. Ak má pes nedostatok kolagénu, môže sa to postupom času začať prejavovať v podobe bolestí. Navyše tie väčšie plemená psov, ktoré rastú rýchlo, sú náchylné na genetické ochorenia pohybovej sústavy. Dá sa tomu však predísť, preto dbajte na dobrú výživu kĺbov a všímajte si dôsledne správanie svojho psíka. “Možno si ani neuvedomíte, že ten pes už začína mať problémy s kĺbami, možno si myslíte, že sa mu teraz nechce ísť na prechádzku, nejaký je lenivý, iba leží…  a to už je znak toho, že niečím trpí ten pes,” upozorňuje doktorka Fekečová. Kolagén môžete psovi podávať samostatne, v podobe českého výživového doplnku Incapet Collagen.

Tento 100% čistý bioaktívny rybí kolagén pre psy je v práškovej forme, určený na priame skrmovanie. Stačí ho psom nasypať priamo do misky s jedlom. Vďaka prirodzenej aróme rýb im aj výborne chutí. A jeho benefity? Tie pocíti nielen pohybový aparát, ale aj koža, pazúry, srsť – keďže toto všetko ovplyvňuje kolagén.

  • Incapet Collagen podporuje štruktúru chrupaviek, kostí, šliach i ďalších tkanív v tele,
  • chráni pred vznikom degeneratívnych ochorení pohybovej sústavy, ako sú artrózy, dysplázie, pomáha pri ich liečení,
  • napomáha regenerácii pohybovej sústavy pri zraneniach, poškodení kĺbov pri ochoreniach,
  • podporuje štruktúru kože a udržiava ju v zdraví,
  • pomáha pri liečbe kožných ochorení a jaziev,
  • pomáha udržiavať zdravú a krásnu srsť a pazúriky.

“Naša Glorinka mala problém so zadnými labkami a mala už problém s dlhými prechádzkami, no po užívaní kolagénu od vás sa jej výrazne polepšilo a opäť môžeme chodiť spolu veselo von,” zhodnotila účinky Incapet Collagen na psíka chovateľka Adriana.

Mimochodom, Incapet Collagen je už druhým úspešným produktom tohto českého výrobcu. Jednotkou na slovenskom i českom trhu je dlhodobo kolagén pre ľudí, Inca Collagen. Funguje na rovnakom princípe, ide o čistý morský hydrolyzát, ktorý je bioaktívny a určený pre ľudí na podporu kĺbov, krásnej pokožky, vlasov i nechtov. Za 6 rokov existencie si získal viac než 200 tisíc spokojných klientov. Nečudo, že po tomto úspechu vznikol Incapet Collagen ako pokračovateľ línie, tentoraz pre našich domácich miláčikov. Okrem psov ho možno podávať i mačkám či koňom. Skrátka, dvojica týchto úspešných českých produktov je skvelou kombináciou pre každého majiteľa a jeho chlpáča.

 

Facebook Comments