Ak opísať magnet fishing? Je to nenáročná voľnočasová aktivita, kde pomocou silného magnetu uviazaného na dlhom lane hľadáte kovové predmety z riek, potokov a studní. Hobby je vhodné pre deti aj dospelých. Čas a miesto si určujete podľa uváženia vy, pričom základné vybavenie (silný magnet, nepružné lano, ochranné rukavice) vás na úvod bude stáť asi sto euro. To nie je zlé v porovnaní s tým, čo všetko môžete nájsť. Väčšinou sú to rôznorodé predmety – od drobných mincí, cez časti bicyklov a strojov, mobily, peňaženky, náradie, dopravné značky, fotoaparáty, staré zámky, rybárske náradie, trezory, kovové sošky alebo kusy zbraní a starej munície. Zabavíte sa (aj bez mobilu), ste na čerstvom vzduchu, a trochu od odpadu vyčistíte vodu.

Pozor, v prípade nájdenia strelných zbraní a munície alebo archeologických predmetov (pred rokom 1945), oba druhy nálezov podliehajú oznamovacej povinnosti na najbližšom oddelení polície alebo na Pamiatkovom úrade v mieste bydliska. Nechcete predsa riskovať paragraf za nedovolené ozbrojovanie. Dobrou správou je, že za vylovené / nájdené archeologické predmety dostanete na Slovensku nálezné.

Kde nahodiť magnet?
V horskom potoku to asi nebude mať veľký význam, lebo logicky najvýnosnejšie sú vodné plochy v mestách a dedinách. Často pod frekventovanými mostmi ľudia pohádzali do vody najrôznejšie predmety, ktoré obsahujú magnetické kovy – železo, nikel a kobalt. Na nález zlata či striebra rovno zabudnite. Loviť môžete z brehu, mostov a jednou z možností je vyplávať s člnom. Potom už len nahadzovať a mať kúsok šťastia. Svoje čaro majú aj staré studne.

Na Slovensku sa magnet fishingu venuje pár jednotlivcov, predaj výbavy a pár užitočných rád ponúka niekoľko slušne spracovaných slovenských webov. Ak sa rozhodnete vyskúšať aj túto aktivitu, želáme dobrý a bohatý lov.

Mohlo by vás zaujať:

Hľadači pokladov alebo moderná zlatá horúčka pokračuje
Najväčšie neobjavené poklady
Bowfishing: Dlhé čakanie na úlovok sa dá skrátiť

Facebook Comments