Pravdou však je, že latexový fetiš je dodnes jedným z najbežnejších sexuálnych záujmov ľudskej populácie.

Latexový fetiš, označovaný aj ako gumový, láka mladých, starých, gayov, heterosexuálov, bisexuálov, mužov, ženy aj transgenderov a stretnete sa s ním v každej krajine na svete. Komunita latexových fetišistov – nazývaná aj kaučukárska – má povesť mimoriadne otvorenej, priateľskej a ústretovej voči tým, ktorí zdieľajú ich záujmy. Od časopisov, cez večierky, až po internetové fóra a skupiny sociálnych médií, existuje prakticky nekonečne veľa spôsobov, ako sa spojiť a stretnúť s latexovými fetišistami.

Catwoman, Trinity alebo iný superhrdina
Latexový fetiš sa zvyčajne prejavuje dvoma spôsobmi. Jedným je, ak osoba rada nosí latexové oblečenie, a to bez ohľadu na to, či uprednostňuje celotelové kostýmy, alebo len menšie časti odevu ako je spodná bielizeň, rukavice či masky. Ide o osobu, ktorá si užíva pocit latexu na koži. Druhým spôsobom je, ak osobu vzrušuje pohľad na iných, najmä sexuálnych partnerov, ktorí nosia latex. Týchto ľudí môže priťahovať estetická stránka latexu a to, ako ľudia vyzerajú v priliehavých a krivky objímajúcich odevoch. Aby som rozšíril vašu erotickú fantáziu, uvediem ako príklad Halle Berry v kostýme mačky vo filme Catwoman alebo Carrie Anne Moss alias Trinity zo série filmov Matrix.

Foto: iStock

Samozrejme, tieto dva spôsoby prejavu fetišu sa navzájom nevylučujú – mnohí ľudia so záujmom o latex majú radi gumené obleky a vidia svojich partnerov vo vlastných outfitoch. Taktiež sa podľa prejavu nedá jasne definovať ani rola dominantná či submisívna. Medzi tým, ako si užívate latex a vašou úlohou pri sexuálnych stretnutiach, nemusí nevyhnutne existovať súvislosť. Ak vás už teraz láka vyskúšať latexové oblečenie, mali by ste zo začiatku siahnuť po latexe so zmesou priedušných materiálov podobných bavlne. Latex je totiž veľmi odlišný z hľadiska kvality, pohodlia a prispôsobenia sa bežnejším materiálom, ako je bavlna či polyester. Preto je lepšie nájsť stred medzi týmito dvoma materiálmi v podobe oblečenia zo zmesí latexu a bavlny. Nezabúdajte na to, že o latexové oblečenie sa treba patrične starať a vyhýbať sa, napríklad olejom, kovom, ostrým predmetom či ohňu.

Medzi najobľúbenejšie latexové doplnky patrí špeciálne vyrobené latexové oblečenie a jeho kvalita je veľmi dôležitá. Latexové oblečenie by malo byť zošité, nie lepené, aby dlhšie vydržalo a počas používania sa nerozpadlo. Okrem latexového oblečenia, ktoré sa nosí priamo na tele, medzi ďalšie obľúbené latexové doplnky a predmety patria plášte, plynové masky, kombinézy, celotelové obleky, celotelové nepremokavé plášte a gumené galoše či gumáky.

Prečo latex?
Hoci spoločnosť začína byť tolerantnejšia k menej konvenčným formám sexuality, ako je napríklad BDSM, fetišizmus, vrátane toho latexového, zostáva naďalej spoločensky neprijateľný. Možno sa aj vy pýtate, čo je na latexe také vzrušujúce? Zdá sa, že odpoveďou je koža. Mnohí fetišisti prirovnávajú nosenie tesného a pružného latexu k „druhej koži“. Latex a pokožku spájajú viaceré podobnosti – hladká textúra, pružnosť a pre niektorých fetišistov aj príjemná alebo atraktívna farba a vôňa. Stručne povedané, latex môže pre fetišistu predstavovať ideál dokonalej pleti, a preto môže byť vnímaný ako atraktívny a žiadúci.

„Všetko to začalo, keď som mal asi 13 rokov a na plaveckom výcviku sme museli mať na hlave plaveckú čiapku. Očaril ma hladký pocit pri dotyku, bola ako dokonalá ľudská koža. Páčila sa mi aj jej vôňa a zvuky, ktoré vydávala. Nepamätám si, ako presne som si začal spájať latex so sexom, ale začal som s ním masturbovať a odvtedy sa môj sexuálny život zlepšil. Ako tínedžer som sa cítil nenormálne, kým som nenarazil na fetiš časopisy, plné obrázkov ľudí v latexovom oblečení. Uvedomil som si, že nie som jediný,“ prezradil dnes už 50-ročný vyznávač latexu na jednom internetovom fóre. Podobnosť latexu s pokožkou nie je jediným dôvodom, ktorý môže viesť ľudí na celom svete k tomu, aby sa ho rozhodli pridať do svojho sexuálneho života.

Svoje dôvody ozrejmila na internetovom fóre aj 36-ročná žena: „Keď mám na sebe latex, moje telo je omnoho citlivejšie a všetky dotyky sú zrazu intenzívnejšie. Keď ma muž dráždi prstami, vyvoláva to v mojom tele vzrušujúcu triašku. Je to priam euforická predohra. Navyše mám pocit, že v latexe môžem byť inou, než bývam bežne.“

Dotyk nie je jediný pocit, ktorý sa dá nosením latexu zintenzívniť. Fetišisti tiež uviedli, že ich citlivosť na zmeny teploty sa zvyšuje. Stačí pridať hru s teplom alebo chladom a všetko prežijete inak. Predĺžená predohra, súčasťou ktorej môže byť vzájomné natieranie oblekov silikónovým olejom, vám bude pripadať ešte mučivejšia ako zvyčajne a nechá vás v núdzi a zúfalstve na dlhé minúty alebo dokonca hodiny, kým sa dostanete k prípadnému vyvrcholeniu.

Pravdou je aj to, že fetišisti sa v latexe môžu cítiť obzvlášť silní a chránení, možno dokonca nezraniteľní. Latex je tvrdší ako koža, a preto mnohí nadobudnú pocit, že ich dokáže ochrániť pred akýmkoľvek poškodením. Okrem bezpečnosti je ďalším aspektom latexu aj pocit tajomstva a anonymity. Osoba v celotelovom latexovom obleku je úplne na nerozoznanie, jej identita je skrytá, pretože aj jej tvár je zakrytá a neviditeľná. To môže sexuálnemu stretnutiu pridať prvky dobrodružstva a romantiky. Aj účastníci, ktorí sú už roky partnermi, môžu predstierať, že sa hrajú s tajomným a zvodným cudzincom.

Foto: iStock

Dobrodružstvo pre všetky zmysly
Nosenie latexu alebo hranie sa s partnerom v gumenom obale je potešením pre takmer všetkých päť zmyslov. Pre oči je latex mimoriadne príťažlivý vďaka svojmu hladkému, lesklému vzhľadu a intenzívnym plným farbám, ako je hlboká čierna alebo lákavá červená. Nos je dráždený výraznou vôňou materiálu, ktorý fetišisti označujú ako „čistý“ a „ostrý“. O uši sa postarajú klzké alebo možno škrípajúce zvuky pri otieraní sa latexu o kožu, alebo latex samotný, ak ho budete mať obaja. Vrcholom zážitku je dotyk. Pokožka sa opiera o niečo, čo nie je tak celkom kožou, a telo pod ňou sa chveje čistým potešením. Dotýka sa niečoho neuveriteľne hladkého a silného a pocitovo dokonalého, čo spôsobuje, že extáza sa zintenzívňuje na predtým neznáme úrovne. Zmysly sú zahltené príjemným vstupom, kým všetko, čo je možné cítiť, je čistý, nefalšovaný pocit…

Ak sa vám pri čítaní tohto článku preháňali hlavou zaujímavé, príjemné či vzrušujúce predstavy, možno máte latexový fetiš. Zahoďte strach a vydajte sa na dobrodružnú cestu do vzrušujúceho sveta latexového fetišizmu. Možno práve ten spraví váš život ešte zmyselnejším.

Mohlo by vás správne navnadiť:

Pozor, pri posilňovaní nie je bolesť ako bolesť
Vedeli ste, že … koľko ročne zarába Paul McCartney za svoju „najhoršiu“ pieseň?

Facebook Comments