Poradíme vám, ako vďaka overeným pleťovým rituálom udržíte pokožku v lepšej kondícii.

Pravidelná komplexná starostlivosť má totiž niekoľko významných benefitov:

• Zdravá a rozjasnená pleť
• Stiahnutie pórov
• Mladistvý vzhľad pleti
• Lepšie účinky krémov, masiek a ďalších prípravkov

Ako má teda vyzerať starostlivosť o pleť? Dodržujte tento rituál.

1. Krok: Čistenie pleti
Mnoho ľudí si myslí, že pleť by sa mala čistiť len preto, aby sa odstránil mejkap. To je však veľký omyl. Čistenie totiž neodstraňuje len líčenie, ale aj nečistoty, pot a maz.
Pleť sa tak zároveň pripraví na ďalšiu starostlivosť. Krém si určite nechcete aplikovať na špinavú pokožku. To by bolo naozaj kontraproduktívne – na nesprávne vyčistenej pleti by bol totiž menej účinný.

Ako pri čistení pleti postupovať:

Zbavte sa očného mejkapu

Odstráňte stopy po líčení pomocou odličovača určeného na očné okolie. Táto oblasť je citlivá, používajte preto prípravky, ktoré sú na to určené. Svojím zložením totiž spĺňajú potreby citlivej kože.

Použite čistiace mlieko alebo gél

Vyberte si prípravok podľa vášho typu pleti. Čistiace mlieko sa hodí skôr pre suchý typ. Čistiaci gél zase ulahodí normálnej, zmiešanej alebo mastnej pleti.

Po aplikácii čistiaceho gélu opláchnite pleť vlažnou vodou. Čistiace mlieko nanášajte na pleť tampónom. Môžete ho tiež zmyť vlažnou vodou.

Pri čistení sa vyhnite horúcej vode. Môže spôsobiť podráždenie.


2. Krok: Tonizácia

Pleť máte vyčistenú, teraz prichádza na rad tonizácia. Tento krok stiahne póry, čím sa stane pleť odolnejšia voči vonkajším vplyvom. Navyše, pleťové vody odstraňujú zvyšné nečistoty, obnovujú prirodzenú hodnotu pH a osviežujú pleť. Opäť sa najlepšie nanášajú pomocou vatového tampónu.

Stále obľúbenejšie sú micelárne vody 3v1, ktoré nahradia čistiaci prostriedok, pleťovú vodu aj odličovač očného mejkapu. Takže máte čistenie aj tonizáciu v jednom kroku. Najlepšie výsledky však vždy dosiahnete, ak použijete samostatný odličovač očného mejkapu, čistiaci výrobok a nakoniec pleťovú vodu.

3. Krok: Starostlivosť – ošetrenie pleti
V poslednom bode pomocou ošetrujúcich výrobkov pleť hydratujete a vyživujete. Na trhu je množstvo krémov, ktoré sa zameriavajú na konkrétne problémy, vek či dobu použitia.
To, ako si vybrať tú správnu starostlivosť o pleť, sa dočítate o chvíľu. Teraz vám prinášame tri body, ktoré pri ošetrení pleti odporúčame nevynechať:

Zvláštna starostlivosť – tu siahnite po rôznych pleťových sérach, ktoré nanášate na tvár pred krémom. Aplikujte ich na dôkladne vyčistenú pleť, pretože obsahujú najvyššiu koncentráciu účinných látok zo všetkých kozmetických výrobkov. Vďaka tomu sa vstrebú s maximálnou účinnosťou a preniknú hlbšie do pleti.

Denný a nočný krém – pleť hydratujú a dodávajú potrebnú výživu.

Krém na okolie očí – s vekom pribúda v tejto oblasti stále viac vrások. Oplatí sa investovať do krému, ktorý sa na očné vrásky špecializuje. Aplikujte jemným vklepaním do citlivej oblasti.

Ako si vybrať správne prípravky pre starostlivosť o pleť
Účinky pravidelnej starostlivosti o pleť sa znásobia aplikáciou tých najvhodnejších výrobkov práve pre váš typ pokožky.

Ako si vybrať čistiaci výrobok a pleťovú vodu
Ak si myslíte, že na vyčistenie pleti stačí obyčajná voda, vyvedieme vás z omylu. Nestačí, neobsahuje totiž čistiacu zložku (sufrakant), ktorá pozbiera nečistoty. Bežné mydlo síce čistiacu zložku obsahuje, je ale veľmi agresívna a mohla by oslabiť bariérovú funkciu pleti, čo vedie k zvýšenej citlivosti na vonkajšie vplyvy.

Vyberte si čistiaci výrobok, ktorý:
• Je určený pre váš typ pleti
• Je šetrný
• Sa zameriava na problém, ktorý vás trápi
• Zvládne aj citlivá pleť

Pleťové vody bez obsahu alkoholu svedčia väčšine druhov pleti. Tie na báze alkoholu majú chladivý účinok, môžu však pleť pripraviť o jej prirodzené lipidy. Všeobecne platí, že suchá pokožka by sa pleťovým vodám s alkoholom mala vyhýbať. Mastnej a zmiešanej pleti môžu pomôcť regulovať nadmernú mastnotu.

Vyskúšajte rad čistiacich pleťových výrobkov Eucerin DermatoCLEAN. Obsahuje gél, mlieko, pleťovú vodu, odličovač vodeodolného očného mejkapu a micelárnu vodu. Nájdete v ňom výrobky pre všetky typy pleti, ktoré boli úspešne otestované tiež na citlivej pleti.


Ako si vybrať pleťový krém

Aj tu platí, že by ste mali používať výrobky, ktoré rešpektujú váš typ pleti a zameriavajú sa na vaše špecifické kožné problémy. Vyberať môžete aj podľa aktuálneho ročného obdobia (napríklad v zime siahnete po hustejších krémoch a v lete po gél-krémoch).

Potrebujem denný a nočný krém?
Nepotrebujete, ak si vyberiete krém, ktorý sa hodí na ráno aj večer. Pokiaľ ste si kúpili výrobok, ktorý je vhodný na konkrétnu časť dňa, bude jeho zloženie špecifické.

Denné krémy často obsahujú ochranný faktor (OF) a ten vám v noci bude nanič.
Výrobky s pigmentami by sa tiež mali používať iba počas dňa.

Nočné krémy sa zameriavajú na regeneráciu, konkrétne na podporu bunkovej obnovy. OF ani pigmenty v nich nenájdete. Ich štruktúra je hutnejšia.

Starostlivosť o pleť očného okolia má tiež svoje špecifiká. Zameriava sa na jemnú pleť, ktorá je v okolí očí obzvlášť tenká a citlivá. Tieto krémy majú špeciálne zloženie, ktoré je šetrné ku krehkej pokožke.

Očný krém nanášajte veľmi jemne a opatrne.

Facebook Comments