„Známka s personalizovaným kupónom: Športové úspechy“ so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku. Poštová známka rozmerov 26,5 × 33,9 mm, vrátane perforácie, vychádza vo forme tlačového listu s 8 známkami a 8 prítlačovými kupónmi. Motívom poštovej známky vytlačenej ofsetom sú medaile ako symbol víťazstva, motívom kupónov je Petra Vlhová, držiteľka zlatej medaile v slalome, a hokejista reprezentujúci získanie bronzovej medaily slovenskou hokejovou reprezentáciou.

Súčasne s poštovou známkou bude vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou FDC a s dátumom 31. 3. 2022 a domicilom mesta Bratislava. Motívom prítlače obálky FDC je lyžiarka so znakom Roku tigra v pozadí. Motívom FDC pečiatky je snehová vločka, ktorá bola jedným zo symbolov OH v Pekingu.  Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, kupónov, FDC a FDC pečiatky je Adrian Ferda.

Cítim sa skvelo. Len ťažko sa mi opisujú pocity, ktoré prežívam vo vnútri. Naozaj mám veľkú radosť. Teším sa. Po prvej jazde som bola skleslá, nahnevaná a smutná. V druhom kole to bol náročný boj. V športe sa netreba vzdávať. Potom je možné všetko. Je potrebné bojovať až do konca,“ povedala Petra Vlhová po dokončení pretekov v slalome na XXIV. zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu. Po prvom kole bola veľmi nespokojná, do druhého vstupovala z 8. miesta s výrazným 72-stotinovým odstupom na Nemku Lenu Dürrovú. Petra ale našla v sebe iskru a ukázala aj veľkú bojovnosť. Zajazdila najlepšie druhé kolo, ktoré ju posunulo na priebežnú prvú priečku a  žiadna zo súperiek ju už nepredstihla. Streda 9. februára 2022 sa zapísala do kroniky slovenského športu a olympizmu. Petra Vlhová vybojovala prvú zlatú olympijskú medailu v zjazdovom lyžovaní pre Slovensko v histórii.

Vytúženého olympijského finále sa slovenskí hokejisti nedočkali. V semifinále turnaja prehrali s Fínskom, budúcim olympijským víťazom, v pomere 0:2. „Hrali sme počas celého turnaja jeden pre druhého. Teraz prežívame neuveriteľné pocity. Zápas o bronz bol veľmi náročný, dali sme do toho posledné sily. Siahli sme si na dno,“ zhodnotil duel  Marek Hrivík, kapitán slovenskej reprezentácie. V sobotu 19. februára 2022 olympijskú bilanciu Slovenska doplnila prvá medaila pre ľadový hokej v ére samostatnosti.

Mohlo by vás zaujať:

Vieme, ako vyzerá nová poštová známka k Paralympijským hrám v Tokiu
Desať pamätných momentov zimných olympiád

Facebook Comments