Spoločnosť Bulgari sa najnovšie môže pochváliť len desaťkusovou limitovou edíciou najtenších mechanických  náramkových hodiniek, pričom hrúbka osemuholníkového púzdra so strojčekom je iba 1,8 mm (áno, milimetra). Hrúbka kovového remienka má len 1,5 mm. Hodinky Octo Finissimo Ultra s priemerom 40 mm a mechanickým naťahovaním sú výsledkom trojročného vývoja, a ukázali, kam sa dajú posúvať technické možnosti.

Ich tenkosť vyžadovala tuhú konštrukciu na ochranu strojčeka. Aby ju dosiahli, inžinieri použili karbid volfrámu na zadné puzdro a titán na predné. Aby sa ušetrilo miesto pri zachovaní pevnosti, titánové puzdro a ciferník boli integrované do strojčeka BVL Caliber 180. Na celej ploche rohatkového kolieska je vyrytý QR kód, ktorý po naskenovaní majiteľom otvorí online materiály vrátane rozhovorov, videí, 3D virtuálnej prehliadky hodiniek a prístupu k exkluzívnemu dielu NFT, ktoré je zárukou ich pravosti.

„Náročnosť tohto ôsmeho rekordu (pre Bulgari) bolo najťažšie prekonať, pretože sme museli porušiť pravidlá nielen čo sa týka dizajnu pohybu, ale aj púzdra, zadného puzdra, náramku a skladacej spony,“ povedal Fabrizio Buonamassa Stigliani, výkonný riaditeľ pre tvorbu produktov.

Svoju jedinečnosť dokazujú hodinky aj na výslednej sume. (pokojne si sadnite, lebo môžete mať chvíľkový problém s tlakom). Na ich zakúpenie budete potrebovať rovných 440 000 dolárov, čo je v prepočte asi 401 240 €.  Za tú cenu by ste očakávali aspoň vodotesnosť, tá tu naozaj chýba.


Mohlo by vás zaujať:

Excalibur „Glow Me Up“ – luxusné hodinky v cene malého bytu
Pre pilota lietadla jasná povinnosť. Hodinky IWC Timezoner Chronograph
Skutočný mini motor na zápästí

Facebook Comments