Americká spisovateľka má množstvo priaznivcov aj medzi slovenskými čitateľmi a čitateľkami, o čom svedčí záujem o jej predchádzajúce bestsellery Všetky tvoje prednosti a najmä Verity.

Román Layla je plný lásky, tajomstiev, nečakaných odhalení a dejových zvratov. Spája v sebe vzrušenie, fantáziu a romantiku. Je to príbeh o tom, že ani smrť nepremôže skutočnú lásku.

Nebezpečný vzťahový trojuholník
Keď sa Leeds stretne s Laylou, je to láska na prvý pohľad. Obaja cítia, že sú spriaznené duše a strávia spolu zvyšok života. Až do jedného osudného dňa, keď na Laylu zaútočí Leedsova bývalá priateľka a postrelí ju. Layla v nemocnici bojuje o život. Po týždňoch sa fyzicky zotaví, ale psychická trauma ju veľmi zmenila a stále má výpadky pamäti. Už to nie je tá bezstarostná a spontánna žena, do ktorej sa zamiloval. Aby vrátil ich vzťah do starých koľají a obnovil aj lásku v sebe, vezme Leeds Laylu do penziónu, kde sa prvý raz stretli a ktorý je momentálne na predaj. No len čo tam dorazia, Laylino správanie sa stáva čoraz bizarnejším. A to je len jedna z mnohých nevysvetliteľných vecí, ktoré sa v tomto opustenom dome dejú. Leeds sa ocitne pred ťažkým rozhodnutím, a ak bude nesprávne, môže mať katastrofálne následky. „Hooverovej prvý pokus o paranormálny román nesklamal. Príbeh okorenený o prvky tajomna, psychologického trileru a súčasnej romantiky sa snaží odpovedať na otázky o tom, ako rýchlo sa môže rozvinúť pravá láska a aké konflikty môžu ohroziť aj tie najsilnejšie spojenia. Je to pútavý a jedinečný príbeh transcendentnej lásky, ktorý rýchlo zhltnete,“ napísali v Kirkus Review.

Colleen Hoover je úspešnou autorkou mnohých románov, ktoré kraľovali stĺpčekom predajnosti. Tri roky po sebe získala cenu Goodreads Choice Award za najlepšiu romantiku. V roku 2015 spolu so svojou rodinou založila Bookworm Box, online kníhkupectvo, ktoré funguje ako mesačné predplatné kníh s podpisom autora či autorky. Všetky zisky z neho každý mesiac putujú rôznym charitatívnym organizáciám, aby pomohli ľuďom v núdzi. V slovenčine jej vyšli romány Všetky tvoje prednosti a Verity. Colleen žije v Texase so svojím manželom a ich tromi chlapcami.

Pokojne listujte ďalej:

Na dobrú knihu ani partnerka nemôže žiarliť. Či?
Frida: Príbeh Slovenky, z ktorého mrazí
Urobte im miesto vo svojej knižnici …

Facebook Comments