Ako ukázali doteraz utajované dokumenty z Kráľovských archívov, tak v zúfalej snahe opätovného zisku moci a koruny neváhal abdikovaný (1936) kráľ Eduard VIII (strýko súčasnej kráľovnej Alžbety II.) ísť proti vlastnému obyvateľstvu.  Správu o tom uverejnil aj web dailymail.co.uk.

Po 80 rokoch sa britská verejnosť vďaka historikovi Andrewovi Lownieovi mohla dozvedieť, že počas 2. svetovej vojny dokonca žiadal Hitlera, aby v bombardovaní Londýna pokračoval a Spojené kráľovstvo dobyl. V tej dobe ako aktívny nacistický špión sa chcel vrátiť na kráľovský trón, a zo svojej americkej manželky Wallis Simpsonovej  chcel urobiť kráľovnú. Nezastavil sa ani pri žiadosti o likvidáciu vlastného brata Alberta a premiéra Winstona Churchilla.

Eduard napríklad vyzradil nacistom dôležité informácie, ktoré pomohli Hitlerovi v roku 1940 rýchlo obsadiť Francúzsko. V štyroch správach opísal francúzsku armádu, jej slabé vedenie a morálku. Následná úspešná nemecká invázia sa zamerala presne na slabiny, ktoré Eduard prezradil. Dokumenty, ktoré Dr. Lownie použil ako dôkaz, sú v kráľovských archívoch už desaťročia, ale nedávna zmena politiky umožnila výskumníkom väčší prístup k novým dokumentom.

Mohlo by vás zaujať:

Čo vás v škole nenaučili o Hitlerovi: Mal dostať Nobelovu cenu za mier!
Plán Madagaskar: Hitlerov sen o obrovskom gete
Najväčší zradcovia

Facebook Comments