Badman
Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet.

Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. Kto zachráni svet? … on to určite nebude.

(Superwho)
Réžia: Philippe Lacheau
Hrajú: Philippe Lacheau, Élodie Fontan, Julien Arruti, Terek Boudali
Žáner: komédia, akcia, paródia
Prístupnosť: 12+

Stratené mesto
Spisovateľka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspešné romány červenej knižnice, ktoré sa odohrávajú na tých najexotickejších miestach. To, že prakticky nevystrčí päty z domu je vedľajšie. Ďalším paradoxom je fakt, že jej dvorného hrdinu, okúzľujúceho dobrodruha Dasha, stelesňuje na obálkach jej knižiek veľmi nepraktický ťuťmák Alan (Channing Tatum). Ako model je mužný, krásny, sexy, ale v reálnom živote sa mu nedarí prekročiť vlastný knižný tieň a to ho dosť trápi. Rád by urobil niečo naozaj hrdinské rovnako, ako postava, ktorú stelesňuje na obálke. Dostane príležitosť, keď ľahko šialený miliardár (Daniel Radcliffe) spisovateľku unesie priamo pred jeho očami. Tento človek si totiž vzal do hlavy, že Loretta vo svojej poslednej knihe detailne popísala cestu k mýtickému Stratenému mestu, v ktorom sa ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Skôr ako sa Loretta spamätá, sedí v lietadle, ktoré ju preváža na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Chlapec z obálky“ Alan sa rozhodne svoju autorku zachrániť, ale vedomý si vlastných limitov, požiada o pomoc svojho osobného trénera, naozajstného dobrodruha (Brad Pitt). Spoločnými silami sa im síce podarí vyslobodiť Lorettu z pazúrov únoscov, ale tým ich dobrodružstvo uprostred tropickej džungle zďaleka nekončí. Naopak, práve začalo. A bude stokrát šialenejšie ako tie, o ktorých sa Loretta rozpisuje na stránkach svojich bestsellerov.

(The Lost City)
Réžia: Adam Nee, Aaron Nee
Scenár: Oren Uziel, Dana Fox, Adam Nee, Aaron Nee
Hrajú: Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe, Da’Vine Joy Randolph, Oscar Nuñez, Patti Harrison, Bowen Yang
Žáner: dobrodružná komédia
Stopáž: 112 minút
Prístupnosť: 12+

Krotitelia duchov: Dedičstvo
Vyše tridsať rokov od posledných Krotiteľov duchov prichádza ďalšie dobrodružstvo. Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov…

(Ghostbusters: Afterlife)
Réžia: Jason Reitman
Scenár: Jason Reitman, Gil Kenan
Hrajú: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace
Žáner: dobrodružná sci-fi komédia
Prístupnosť: 12+


Správa o záchrane mŕtveho

Otec po silnej mozgovej mŕtvici upadne do kómy. Matka a Syn sa ocitnú nad jeho bezvládnym telom. Osoba, ktorú milujú je znenazdajky ďaleko a nikto nevie, či sa niekedy vráti späť. Lekári im veľa nádejí nedávajú. Matka a Syn sústredia všetky svoje sily a začínajú konať. Pokorne prijímajú diagnózu, ale vzdorujú konečnému verdiktu. Pri otcovom lôžku hľadajú tie správne slová, ktoré by mu povedali. Najskôr sa rozprávajú s jeho bezvládnym telom, neskôr pochopia, že musia svoje slová smerovať do oveľa väčšej diaľky. Snaha vrátiť otca späť do života ich núti k tomu, aby prekonali strach a prijali akt vzkriesenia.

Príbeh tohto filmu vychádza zo skutočnej udalosti, z vlastnej skúsenosti samotného režiséra, ktorú Václav Kadrnka približuje slovami: „Otca postihla pred niekoľkými rokmi mozgová mŕtvica, bol v kóme a my sme sa ho z nej s mamou snažili prebrať. Trávili sme pri ňom niekoľko hodín denne, hovorili naňho a on naozaj začal o niekoľko dní otvárať oči a reagovať. Neuveriteľné bolo, že keď sa z kómy prebral, pamätal si úplne všetko, čo sme mu hovorili. To ma inšpirovalo. Chcem vo filme okrem iného ukázať, že sa človek nemá nikdy vzdávať a že aj zdanlivo nezmyselné veci zmysel majú. Je to pre mňa nesmierne osobná vec, skúsenosť na hranici života a smrti, ktorú chcem zdieľať.“

Réžia: Václav Kadrnka
Scenár: Václav Kadrnka, Marek Šindelka, Jiří Soukup
Hrajú: Vojtěch Dyk, Zuzana Mauréry, Petr Salavec, Helena Kadrnková, Václav Kadrnka st., Tobiáš Dostálek, Martin Vrtáček, Anna Pospíchalová
Žáner: dráma

Drive My Car
Filmová adaptácia poviedky Harukiho Murakamiho, ktorá sa stala celosvetovou senzáciou. Atmosférická snímka plná tajomstiev a hľadania ľudského porozumenia. Júsuke Kafuku je slávny divadelný herec a režisér, ktorý sa vyžíva v riadení svojho červeného Saabu 900. Počas angažmá na festivale v Hirošime musí túto radosť nedobrovoľne prenechať mladej málovravnej vodičke Misaki. Obaja na skúšobných jazdách nečakane zistia, že ich spája nielen záľuba v riadení. Spolu nájdu spôsob, ako sa vyrovnať so svojimi traumami a pocitmi viny, a ísť ďalej. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférická snímka plná tajomstiev, hľadania ľudského porozumenia a zmierenia.

Filmová adaptácia poviedky Harukiho Murakamiho sa stala celosvetovou senzáciou. Získala celý rad ocenení, vrátane Ceny za najlepší scenár v Cannes či Zlatý glóbus. Film má na svojom konte štyri nominácie na Oscara v kategóriách: najlepší film, réžia, adaptovaný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

Réžia: Rjúsuke Hamaguči
Hrajú: Hidetoši Nišidžima, Tóko Miura, Masaki Okada, Reika Kirišima
Žáner: dráma
Prístupnosť: 12+

Kinotipy starších premiér:

Marec v kinách: Akcia, zábava a zimomriavky
Komu sa nelení, tomu sa strieborné plátno premiérami odmení
Začal nám marec, do kina ide každý filmový borec

Facebook Comments