Dôveru vložila do skupiny 28 magisterských študentov dopravného dizajnu z IED (Istituto Europeo di Design, súkromná škola dizajnu z Milána). Tí dostali na jeseň 2021 zadanie, aby navrhli „super berlinette“ hodný roku 2035.  Zo všetkých individuálnych návrhov automobilka  potom vybrala kombináciu dvoch hlavných myšlienok. Konečným výsledkom je A4810 využívajúci technológie novej generácie a zároveň presadzuje tradičné charakteristiky značky Alpine (zal. v roku 1955). Ekologický model je nielen technologicky vyspelý, ale poskytuje pohľad na budúcnosť superšportov.

Foto: alpinecars.com

Zaujímavý aerodynamický projekt  s experimentálnou karosériou má rozmery – dĺžka 5 091 mm, šírka 2 010 mm, výška 1 055 mm a  rázvor 2 717 mm. Dvojfarebná kombinácia, matná čierna a prvky z uhlíkových vlákien vytvárajú výrazný kontrast s každou časťou auta. Študenti použili na navrhovanie interiéru digitálne technológie prostredníctvom náčrtov, 3D modelov, renderov, animácií a vývoja HMI (Human Machine Interface).

Foto: alpinecars.com

Okrem toho študenti z rôznych kútov sveta (Španielsko, Mexiko, India, Taliansko, Čína, Turecko…) zvolili názov, ktorý vyjadruje odkaz značky. „4810“ je v skutočnosti výška Mont Blancu, najvyššieho a najcharakteristickejšieho vrchu v Alpách, ktorý leží na hranici medzi Talianskom a Francúzskom. Značka Alpine je pomenovaná po rovnakých horách a evokuje radosť z jazdy po ich kľukatých cestách. Antony Villain, riaditeľ Alpine Design, povedal: „Spolupráca s Istituto Europeo di Design a jej študentmi bola skvelým zážitkom. Bolo to pre nás „filtrom“ vidieť značku očami mladšej generácie, no zároveň príležitosť podeliť sa o našu vášeň a know-how a dať im dobré rady pre úspešnú kariéru v automobilovom dizajne.“

Mohlo by vás zaujať:

Značka Alpine oslavuje 65 rokov a mieri do F1
Alpine A110S: S ako spomienkovo strhujúci superstroj
Najočakávanejšie automobilové novinky

Facebook Comments