Keď v roku 1964 po prvý raz vyšiel do ulíc dnes už ikonický Ford Mustang, po celej Amerike vznikli kluby majiteľov a regionálnych predajcov, ktorí vytvorili svoje personalizované návrhy. Jeden, inšpirovaný prototypom kupé Shelby GT notchback z roku 1967 – sa začal nazývať California Special. Táto pôvodná verzia obsahovala zatemnenú mriežku chladiča, hmlové svetlá a bočné pretekárske pruhy, ktoré končili pred novými zadnými bočnými naberačmi, ako aj spojler inšpirovaný Shelby. Ford bol ohromený tým, že v roku 1968 uviedol do výroby obmedzený počet vozidiel California Special.

Foto: Ford

Model pre rok 2022 odráža originál s prednou mriežkou chladiča vo farbe Ebony Black a s odznakom GT/CS v kategórii Race. Červené, ako aj spodné bočné pruhy v čiernej, červenej a šedej farbe. Pruhy zahŕňajúce logá GT/CS sa tiahnu od predných až po zadné blatníky a obsahujú skrytý nápis „California Special“, ktorý je takmer neviditeľný pri slabom osvetlení, no pri silnejšom slnečnom svetle sa stáva oveľa výraznejším. Pre karosériu je v ponuke deväť farieb, vrátane modrej Grabber a oranžovej Cyber, ktoré podčiarkujú čiernu skladaciu strechu. Tá premení športové kupé na kabriolet za 8 sekúnd.

Foto: Ford

Štandardná výbava obsahuje klimatizované predné kožené sedadlá. Firemný komunikačný a zábavný systém SYNC 3 je navrhnutý tak, aby bol stále pripravený vládať pripojené smartfóny, audio, navigáciu a klimatizáciu pomocou konverzačných hlasových príkazov a centrálnej 8-palcovej dotykovej obrazovky. Systém je kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto. Štandardné asistenčné technológie pre vodiča vrátane adaptívneho tempomatu s predkolíznym asistentom a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu pomáhajú znížiť náročnosť každodenného jazdenia.

Ford Mustang California Special
Motor: 5 litrový zážihový Ford V8 s výkonom 450 hp
Krútiaci moment: 529 Nm
Prevodovka: 10-stupňová automatická
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 4,8 sekundy
Kolesá: 19 palcové zliatinové
Cena: od 59 990 €

California Special rozširuje „európsku rodinu“, ktorá zahŕňa Mustang GT fastback a kabriolet, Mustang Mach 1 a plne elektrické Mustang Mach-E a Mustang Mach-E GT.

Mohlo by vás zaujať:

Ikonický Mustang ako elektrické SUV? Odpoveďou je Mach-E
Hore bez: Aktuálny prehľad dostupných kabrioletov
Čistý testosterón na kolesách: Ford Bronco DR

Facebook Comments