Rovnako sa nemusíte báť, ani ak bolo vašim snom práve otvorenie si vlastného autoservisu. Ak budete ponúkať kvalitnú a poctivú prácu, o zákazníkov určite nebudete mať núdzu.

Bežné náhradné diely by ste mali vedieť zabezpečiť expresne rýchlo
To, že každý autoservis potrebuje množstvo vybavenia, je každému začínajúcemu podnikateľovi v tomto segmente úplne jasné. Spomenieme preto len niekoľko vecí, z ktorých možno na niektoré nemyslí každý.

Je samozrejmé, že každý autoservis potrebuje vybavenie na to, aby mohol na aute vymeniť prakticky akýkoľvek diel. Lenže netreba zabudnúť ani na to, mať vyhliadnutých spoľahlivých dodávateľov kvalitných náhradných dielov pre všetky bežné značky. Aby vôbec bolo čo vymieňať.

Je treba vedieť aj opravovať, nie len hneď vymieňať
Nie všetko sa však v aute hneď vymieňa. To by sa majitelia áut nedoplatili. Preto je potrebné mať vybavenie aj na rôzne opravy autodielov. A to aj v prípade tých špeciálnych, napríklad filtrov pevných častíc (DPF).

Každý, kto má auto s DPF, určite vie, že to, aby úspešne prebehla regenerácia tohto filtra vždy, keď si to riadiaca jednotka zažiada, nie je vždy možné, minimálne vzhľadom na situáciu na ceste. A tak sa množstvo majiteľov áut môže dostať do situácie, kedy je potrebný odborný repas DPF.

A tak by každý servis mal mať vybavenie na to, aby mohol takýto repas, respektíve čistenie DPF robiť. Spôsobov, akým sa filtre pevných častíc čistia, je viacero, ale najlepšie je čistenie pomocou certifikovaného prístroja na to určeného.

 Moderné autá už dávno nie sú len o mechanických súčastiach. Čoraz dôležitejšiu rolu v nich hrá elektronika. V počítačovej terminológii by sme mohli povedať, že už nie je nutné vedieť opraviť len „hardvér“, ale aj „softvér“. Schopnosť opravy softvéru v riadiacej jednotke a podobné záležitosti sú tak nevyhnutnou súčasťou každého servisu. Aj ak pôjde o najmodernejšie autá.

Aj vybavenie zamestnancov alebo reklama patria medzi dôležité veci
Potrebné sú však aj záležitosti, ktoré nesúvisia špeciálne s autami. Je potrebné nielen náradie a rôzne vybavenie, ale aj kvalitné montérky pre mechanikov, aby sa im pracovalo čo najlepšie a cítili sa pri práci čo najpohodlnejšie.

A keďže konkurencia je veľká, netreba zabúdať ani na rôzne formy marketingu. Či to bude reklama na mobilných LED obrazovkách niekde na frekventovanom mieste, alebo budete zákazníkov oslovovať na internete, je dobré si o ideálnej marketingovej stratégii nechať odborne poradiť.

 

Facebook Comments