Pes
Mariňák vo výslužbe Briggs dostane úlohu, ktorá sa zdá byť najťažšou v celej jeho vojenskej kariére. Má doviesť sučku belgického ovčiaka Lulu na pohreb jej bývalého psovoda. Arogantný, ľahkovážny frajer a svojhlavá psia dáma proti svojej vôli spoločne vyrážajú na dlhú cestu autom po tichomorskom pobreží. Spočiatku sa navzájom nemôžu vystáť a okrem toho je pes často ešte o krok vpred pred svojím novým „pánom“. Dokáže zdemolovať auto, prekaziť nádejné rande aj utiecť v najnevhodnejšej možnej chvíli. Po sérii trapasov sa však z nich začína stávať tím. Briggs postupne zisťuje, čo všetko Lulu vo vojne zažila a čo má rada, Lulu si zase uvedomí, že by z toho otravného chlapa raz predsa len mohol byť solídne vychovaný a dobre vycvičený človek. Ešte však pred nimi stojí jedna náročná výzva – podarí sa im na pohreb doraziť včas?

Road movie, komédia a dojímavý film pre všetkých milovníkov psov v jednom. Channing Tatum sa v snímke Pes vydá na cestu popri pobreží Tichého oceánu spolu so štvornohou spoločníčkou, ktorú vezie na pohreb jej bývalého pána. Obidvaja cestovatelia sú svojrázni a tvrdohlaví a rozhodne to nie je láska na prvý pohľad.

(Dog)
Réžia: Reid Carolin, Channing Tatum
Scenár: Reid Carolin
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: Thomas Newman
Hrajú: Channing Tatum, Q’orianka Kilcher, Ethan Suplee, Kevin Nash, Aqueela Zoll, Bill Burr, Jane Adams …
Žáner: komédia
Prístupnosť: 12+

Betlehemské svetlo
Starnúcemu spisovateľovi Karolovi Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) už písanie nejde ako predtým. Nedokončené poviedky sa mu hromadia v hlave a ich postavy vyliezajú na denné svetlo a dožadujú sa, aby autor pokračoval v deji. Všetci niečo chcú. Fotograf Matěj chce získať nedobytnú magistru z lekárne, pán Bohumil prosí, aby urobil zázrak, automechanik Bakalář by chcel byť liečiteľom. Do toho vstupuje z reálneho sveta Šejnohova manželka, ktorá si myslí, že už by mal písanie nechať a konečne sa venovať jej.

Komédia s prvkami magického realizmu servíruje univerzálne otázky ľudského života s nadsadením a humorom. Scenár filmu Jana Svěráka vznikol na motívy obľúbených poviedok Zdeňka Svěráka.

(Betlémské světlo)
Scenár a réžia: Ján Svěrák
Spolupráca na scenári a námet: Zdeněk Svěrák
Kamera: Vladimír Smutný
Hudba: Ondřej Soukup
Hrajú: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Vojtech Kotek, Tereza Ramba, Patricia Schumann, Jitka Čvančarová, Vladimír Javorský …
Žáner: komédia
Prístupnosť: 12+

Anarchisti
Paríž 1899. Chudobného poddôstojníka a sirotu Jeana Albertiniho vybrali, aby sa infiltroval do skupiny anarchistov. Je to pre neho obrovská príležitosť na získanie vyššej hodnosti. Jean musí neúnavne čeliť novej situácii, avšak vo svojom vnútri je čoraz viac rozorvaný. Na jednej strane doručuje policajné hlásenia svojmu nadriadenému Gaspardovi, na druhej strane prechováva čoraz hlbšie city a sympatie ku skupine anarchistov.

(Les Anarchistes)
Réžia: Elie Wajeman
Scenár: Gaëlle Macé, Elie Wajeman
Hudba: Nicolas Mollard
Hrajú: Tahar Rahim, Adèle Exarchopoulos, Swann Arlaud, Guillaume Gouix, Karim Leklou …
Žáner: historická dráma
Prístupnosť: 18+

Čo tak ešte skočiť do kina na …

Začal nám marec, do kina ide každý filmový borec
Čo vás najnovšie čaká v kine? Poriadna zábava aj skutočné príbehy
Čo dobré hrajú v kinách v druhej polovici februára?

Facebook Comments