Joss Stone – Never Forget My Love
Anglická speváčka svoj najnovší album pripravovala dlhých sedem rokov, no počas tohto obdobia rozhodne nezaháľala. Absolvovala napríklad Total World Tour, v rámci ktorého vystúpila vo všetkých krajinách sveta, akurát z Iránu ju vyhostili. Kolekciu desiatich piesní jej pomáhal dať dokopy Dave Stewart, ktorého stretla v superskupine SuperHeavy.

Bryan Adams – So Happy It Hurts
Kanaďan s gitarou na pleci a jemných chraplákov v hlase má v našich končinách širokú základňu fanúšikov, ktorých najnovšie poteší pätnásty štúdiový album nahraný pod hlavičkou BMG. O melodickej rockovačke uviedol  „Úplný optimista je niekto, kto stále očakáva to najlepšie, dokonca aj napriek tomu najhoršiemu. Žije v danom okamihu namiesto strachu. Premieňa negatíva na pozitíva. Berie dážď a mení ho na dar.“ Od januára je Bryan na koncertnej šnúre po Európe a Spojenom kráľovstve, kde hrá aj čerstvé novinky na podporu predaja albumu.

 

Dolly Parton – Run, Rose, Run
Je až neuveriteľné, že americká country diva Dolly (76) vydáva už svoj 48. sólový štúdiový album, ktorému predchádzali single „Big Dreams and Faded Jeans“ a „Blue Bonnet Breeze“. Muzikálna babička sa autorsky podpísala pod celú dvanástku skladieb, v štýle horúcej zmesi bluegrassu a akustického country, ktorú si vypočujete za 39 minút. Verím, že to časom dotiahne aj na päťdesiatu štúdiovku. Hudobné kritiky sú zatiaľ k Run, Rose, Run prajné.

Scorpions – Rock Believer
A máme tu aj devätnásty štúdiový album nemeckej heavy / hard rockovej skupiny. Je zároveň prvý s novým bubeníkom Mikkeym Deem, ktorý v roku 2016 nahradil Jamesa Kottaka. Kapela si dala trochu načas, lebo od ostatného albumu  Return to Forever už uplynulo sedem rokov, čo bola doteraz najdlhšia prestávka medzi štúdiovými platňami. Pánom to ale od roku 1965 ešte stále dobre hrá. Dajte šancu ich jedenástim skladbám (v deluxe vydaní šestnástim)


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Svieže hudobné spojenie kubánsko – mexickej speváčky Camily Cabello a anglického muzikanta Eda Sheerana si môžete vypočuť aj pozrieť v latino skladbe Bam Bam.

Novým prídavkom do tanečnej scény je Dancing Feet od švédskeho DJa Kyga, ktorému pomohol americký muzikant DNCE. Trochu retro klip výsledku neuškodil.

Anglická speváčka Charli XCX (so škótskym pôvodom po otcovi a ugandským po matke) sa nedávno pripomenula dance popovou Baby, na ktorú sa aj dobre pozerá. Singel je predzvesťou nadchádzajúceho albumu Crash, ktorý vydáva 18.3.2022.

Belgická hudobníčka Angèle Van Laeken sa nebojí experimentovať. Francúzštinu spojila so spevom, rapom (Damso) a živým sláčikovým orchestrom. Výsledkom je veľmi počúvateľná skladba Démons.

Nechajte si pustiť do uší:

Slúchadlá nasadiť a stlačiť PLAY
Multižánrový február vás novinkami možno až roztancuje
Tanečné divočinky aj pohoda len tak k posluchu

Facebook Comments