Spojenie bicykla, člnu a pevného stanu na kolesách vyústilo do obojživelnej elektrickej trojkolky Z-Triton, pre ktorú nepredstavujú spevnené a vodné cesty problém. Na cestách funguje na nožno – elektrický pohon, vo vode na čisto elektrický. Ideálne vozítko pre nenáročných cestovateľov, ktorí s ním môžu prežiť od víkendu v prírode až po cestu okolo sveta.

Lotyšský výrobca uviedol aj výbavu. Trojkolka uvezie / prenocuje naraz až dvoch ľudí, ktorí sa musia priestorovo uskromniť. Elektromotor na plavbu sa ovláda z kabíny, na ktorej streche sú solárne panely napájajúce Li-ion akumulátor.  Ten zvládne dojazd na ceste v podobe elektrobicykla cca 50 km (pri rýchlosti 25 km/h), na vode 20 km (pri rýchlosti 5 km/h). K pohodliu posádky patrí skladací kuchynský stôl, klimatizácia, USB nabíjanie, 220V sieť, GPD navigácia, audio systém… Eko nádych podčiarkuje aj vstavaný strešný črepník na obľúbenú rastlinu.

Pri výrobe súčiastok z odolného bioplastu sa k slovu dostala aj 3D tlač. Myslelo sa aj na bezpečnosť, Z-Triton je uzamykateľný. Má rozmery bežného auta – dĺžka 3,9 m /  šírka 1,45 m / výška 1,72 m, a suchú hmotnosť bez batérii asi 200 kg. Prechod z bicykla na čln zaberie iba päť minútovú prípravu. Poslednou otázkou je cena, tá sa odhaduje na 14 500 € v závislosti od konečnej výbavy, DPH a dopravy. Záruka výrobcu je 2 roky. Prvé kusy pre európskych cestovateľov by mali objaviť v ich garážach počas roku 2022.

Mohlo by vás zaujať:

Po ceste aj po vode. Obojživelník mieša adrenalín
Iquana Pro: Dravý obojživelník pre more aj súš
Schwimmwagen: Užitočný obojživelník do ťažkých časov

Facebook Comments