Účinok alkoholu na ľudský organizmus je dvojsečnou zbraňou. Za určitých okolností mu pomáha, za iných ho degraduje. Aby malo červené víno priaznivé účinky, pite ho počas jedla.
V takom prípade znižuje riziko ochorenia srdca a ciev, tak aj riziko rozvoja cukrovky typu 2. K takému záveru prišli vedci zo súkromnej univerzity Tulane v New Orleans, ktoré publikovali aj na webe msn.com.

„Pitie mierneho množstva vína s jedlom môže zabrániť cukrovke 2. typu, ak nemáte iný zdravotný problém, ktorý môže byť negatívne ovplyvnený miernou konzumáciou alkoholu a po konzultácii so svojím lekárom,“ uviedol Dr. Hao Ma, hlavný autor štúdie.

Vedci študovali údaje od 312 000 Britov, ktorí sa považovali za „pravidelných pijanov“. Počas následnej štúdie tím zistil, že u 8 600 sa po vyšetrovaní po desiatich rokov vyvinul diabetes 2. typu. Na základe svojich zistení vedci poznamenali, že ľudia, ktorí si dali jeden (max. dávka pre ženy) alebo dva poháre červeného vína (max. dávka pre mužov) pri jedle, mali o 14 percent menšiu pravdepodobnosť vzniku cukrovky v priebehu času. Je to kvôli výživným chemikáliám, ktoré sa nachádzajú v červenom víne, ako je resveratrol, čo je látka s účinkami antioxidantov.

Foto: pixabay.com / Vinotecarium

Mohlo by vás zaujať:

Ako dorobiť čo najkvalitnejšie víno?
Červené víno podľa vedcov simuluje cvičebný proces
Ako chutí víno vystrelené do vesmíru?

Facebook Comments