Vybrali sme pre vás štyri profily slovenských influencerov, z ktorých na vás nebudú vyskakovať reklamy z každého druhého postu. Naopak, prekvapí vás kvalitne spracovaný obsah, ku ktorému sa budete radi vracať pravidelne.

Chef_from_thewoods (18,3 tisíc sledovateľov)
Jedli ste už niekedy na stanovačke kačku s lokšami, buchty na pare či jahňacie kotlety? Že nie? Tak je najvyšší čas to napraviť. S Ľubomírom Šmindákom a jeho Chef_from_thewoods sa vám už po prvých sekundách scrollovania začnú zbiehať sliny a špekáčiky či guľáš budete chcieť v momente vymeniť za poriadny gastronomický zážitok naservírovaný na pníku v lese. K realizácii budete potrebovať len vodu z potoka, poriadne kuchárske náčinie a suroviny zo zoznamu, ktoré nájdete v recepte takmer pri každej fotografii. Po vzhliadnutí tohto profilu sa už poľnej kuchyne nevzdáte.
www.instagram.com/chef_from_thewoods

dr_monicka (18,1 tisíc sledovateľov)
Možno si spomínate na virálne videá z vlaňajších Vianoc, kde mladá Slovenka spieva s africkými deťmi Tichú noc či známu ľudovku Sedemdesiat sukieň mala. Ide o 28-ročnú lekárku Moniku Paločkovú, ktorá posledné dva roky strávila v africkej Keni, aby sa starala o tých najchudobnejších. Svoje každodenné zážitky a myšlienky zdieľala na svojom instagramovom profile, najnovšie ich vydala aj knižne. Aktuálne sa táto doktorka s nikdy nemiznúcim úsmevom stará o covidových pacientov na Slovensku, o čo sa delí aj so svojimi fanúšikmi. Na jej profile však nájdete aj veľa turistiky a zážitkov z hôr, z ktorých načerpáte inšpiráciu pre ďalší výlet.
www.instagram.com/dr_monicka

Travelistan (51,1 tisíc sledovateľov)
Bežné turistické destinácie ich nelákajú. Vyhľadávajú skôr menej známe krajiny, kde sa málokto odváži vstúpiť. Irán, Irak, Somálsko, Pakistan, Afganistan alebo aj Čad. To je len zlomok toho, čo stihli navštíviť. Martin a Peťo z Travelistanu si získali srdcia už nejedného virtuálneho cestovateľa. Prostredníctvom svojich príbehov im približujú miestnu kultúru, oboznamujú ich s históriou krajiny a popisujú aj jej aktuálnu situáciu. Nuda na tomto profile zaručene nehrozí. Ak vás už omrzeli všetky cestovateľské účty, nahliadnite s Travelistanom do sveta, ktorý ste predtým nepoznali.
www.instagram.com/travelistan.sk

Mikaelakevely (5,5 tisíc sledovateľov)
Táto slečna síce nemá zatiaľ veľkú sledovateľskú základňu, svojím príbehom by však zatienila nejedného influencera. Len 25-ročná Michaela Kevelyová ochrnula z dosiaľ neznámych príčin po troch týždňoch na letnej brigáde na Cypre. Vtedy len 19-ročnej dievčine prorokovali lekári dva mesiace života. Ďalšie prognóza hovorila o tom, že ak prežije, zostane pripútaná na lôžku a pomáhať jej budú dýchacie prístroje. Michaela sa však nevzdala a svojou každodennou drinou sa jej podarilo rozhýbať svoje bezvládne telo a aktuálne dokáže urobiť sama aj niekoľko krokov. Dokonca začala maľovať a predajom svojich obrazov si zarába na ďalšie potrebné rehabilitácie. Na jej profile však nehľadajte sebaľútosť či pochmúrne nálady. Miška si rada uťahuje sama zo seba a jej pozitívnu náladu cítiť z každého postu.
www.instagram.com/mikaelakevely

Mohlo by vás zaujať:

Aké fotky najviac zaujmú na Instagrame?
11 slovenských food blogerov na Instagrame, pri ktorých začnete byť okamžite hladní
Inšpirujte sa profíkom a majte kreatívny insta profil

Facebook Comments