Dôvodom je fakt, že práve tento typ vozidiel je dôležitým prvkom pri prekonávaní závislosti ľudstva od fosílnych palív, a to prechodom na udržateľnejšie a čistejšie formy dopravy.

Ak preto a iné ďalšie dôvody práve váhate, či siahnuť po bežnom aute alebo uprednostniť elektromobil, pri výbere vám pomôže aj náš článok.

Nie je to len o ekológii — prevádzka elektromobilu je lacnejšia
Elektromobil počas jazdy neprodukuje emisie, ktoré znečisťujú životné prostredie. I keď je jeho ekologická stopa počas výroby v porovnaní s bežným autom vyššia, už po najazdení 3 000 km sa vyrovnáva a z elektromobilu sa stáva ekologickejšie vozidlo.

Elektromobily však nenadchnú len tých, ktorým záleží na životnom prostredí. Ich prevádzkové náklady sú nižšie. Pri nabíjaní elektrickou energiou oproti pohonným hmotám, akými sú benzín či nafta, ušetríte. Nebudete musieť platiť ani za výmenu oleja a sviečok, brzdy sľubujú dlhšiu životnosť.

Predajné ceny nemusia byť prekážkou
Obstarávacie ceny za elektromobily sú stále vyššie ako za bežné autá. Riešením je dovoz elektromobilov, ktoré už boli jazdené. Kúpa ojazdeného auta ho opäť viac približuje možnostiam bežného spotrebiteľa.

Dovoz elektromobilov vám ale odporúčame prenechať na spoľahlivého dodávateľa, ktorý vozidlo pred nákupom dôkladne skontroluje. Výhodou je, ak spolu s elektromobilom získate aj predĺženú záruku, možnosť nakupovať na splátky a iné doplnkové služby.

Tichá jazda vás presvedčí
Poteší aj nižšia hlučnosť. Ak by boli centrá miest či frekventované ulice plné elektromobilov, obyvatelia v ich okolí by iste ocenili príjemnú zmenu. Elektromobily preto menej zaťažujú okolie. Platí to nielen pri nízkych rýchlostiach, akými sa jazdí v obci.

Účinnosť motora si vychutnáte
Dodaná energia je v elektromotore využitá účinnejšie ako energia v spaľovacom motore. Preto dochádza k menšiemu plytvaniu zdrojov. Každý majiteľ ocení tiež dynamiku jazdy a akceleráciu, ktorá je lepšia ako pri porovnateľných spaľovacích motoroch.

Oceníte veľký dojazd a počet nabíjacích staníc
Častou otázkou pri rozhodovaní o elektromobile je, či bude mať vozidlo potrebný dojazd. Aj tu sa parametre postupe zlepšujú, moderné elektromobily dokážu prejsť až 400 km na jedno nabitie. Chodievate na dlhšie jazdy? Keďže dobíjanie vyžaduje čas, mínusom môže byť, že takéto cestovanie je potrebné vopred naplánovať.

Nemusí vás ale odradiť ani potreba nabíjania — nabíjacie stanice u nás aj v okolitých štátoch stále pribúdajú. Rýchlonabíjacia stanica vám dodá už za 20 minút energiu na ďalších približne 300 km.

Pripojte sa preto k revolúcii zelenej mobility, nájdite si na Carvago svoj elektromobil a nenechajte sa ovplyvňovať závislosťou na fosílnych palivách.

Facebook Comments