O ďalší športový úspech zapísaný do Guinessovej knihy svetových rekordov sa tentoraz postaral bieloruský borec Maksim Trukhonovets (31). Šport je iba jeho veľkým koníčkom, pôvodný povolaním je softwarový vývojár.  172 cm vysoký mladý muž s prezývkou Max True je vyznávačom kalistetiky, ktorej sa venuje od roku 2005, čo je cvičenie s vlastnou hmotnosťou. Na naberanie svalov teda nepotrebuje okrem svojho tela žiadne zbytočné závažia. Tento druh posilňovania je vhodný pre mužov aj ženy na rôznom stupni výkonnosti.

V roku 2018 sa Maksimovi podarilo urobiť prvý silový rekord (s počtom 26 zhybov), ten bol potom prekonaný o jeden zhyb. Ale nedávno k tomu pripísal druhý. Po sebe nasúkal pekných pár desiatok zhybov na hrazde. O koľko teraz prekonal ostatný rekord?

Teraz si možno poviete, že hoci už roky chodíte do posilňovne, podobný zhyb na hrazde nedokážete. Pravdepodobne nezapájate tie správne svaly, alebo vám nikto dobre nevysvetlil techniku. Skúste pridať trochu teórie, alebo si pozrieť vhodné inštruktážne video od dobrého fitness trénera. Za pokus to stojí.

Mohlo by vás zaujať:

Svetový rekord v planku má neskutočný nový čas
Bigorexia: Keď byť Arnoldom nestačí
Nedarí sa vám nabrať poriadne „tehličky na bruchu“?

Facebook Comments