GRID Legends
Ponorte sa do sveta veľkolepých akčných pretekov, kde sa aj z outsidera sa môže stať obdivovaná hviezda. Videohra je navrhnutá tak, aby hráčom poskytla vzrušenie z motoršportu, či už pri kolíziach a driftoch, odvážnych predbiehaniach alebo skokoch s nákladiakom. Súčasťou sú aj Race Creator a GRID Career, kde si môžete nastaviť a sledovať parametre hry a kariéry podľa potreby. Na autenticite pretekov pridá svoj podieľa aj meniace sa počasie a striedanie dňa a noci. Celkovo 130 tratí sa bude tiahnuť ulicami svetových metropol a reálnych okruhov, ktoré si prejdete v rôznych druhoch áut. Od formúl, cez moderné elektromobily, cestné ikony až po ťahače a pick-upy. Ak máte popri červených krvinkách v žilách aj trochu benzínu, titul nevynecháte bez prejdenia.

Platforma: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC
Dostupné od: 25.2. 2022
PEGI: 3

Elden Ring
Čo to je? Akčná RPG s prvkami fantasy. Na úvod si vytvoríte vlastnú postavu, od pohlavia po vzhľad, s ktorou budete zažívať mytologické dobrodružstvá v obrovskom otvorenom svete. Hra plná bojov a taktiky ťažila zo spolupráce s americkým spisovateľom Georgeom R.R. Martinom (sága Pieseň ľadu a ohňa), ktorý prispel svojimi skúsenosťami zo žánru. Z pohľadu tretej osoby absolvujete súboje na blízko, pričom využije množstvo ručných a magických zbraní. Nečakajte ale, že titul prejdete poľahky za pár dní. Bez vysokej dávky koncentrácie a trpezlivosti temnotu neporazíte.  Stojí pred vami veľa výziev, akú cestu si zvolíte k ich prekonaniu je už na vás.

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox
Dostupné od: 25.2. 2022
PEGI: 16

Assetto Corsa Competizione
Ďalší pretekársky simulátor, ktorý sa bude uchádzať o vašu pozornosť. Bez váhania ponúka 24 licencovaných áut triedy GT3 (Ferrari, Lamborghini, McLaren, Mercedes AMG…) a jedenásť detailne naskenovaných reálnych tratí. Môžete si vybrať rýchle šprinty alebo vytrvalostné okruhy. Vývojári vďaka enginu Unreal Engine 4 sľubujú fotorealistické počasie, dokonalú grafiku nočných pretekov a animáciu pohybu. Ako už býva dobrým zvykom, pripravený je režim pre jedného aj viacerých hráčov. Tak čo, kto bude ďalším šampiónom?

Platforma: PC, PS5, Xbox Series X, Xbox One
Dostupné od: 24.2. 2022
PEGI: 3

Mohli by vás zabaviť:

Videoherné akčné novinky na chladné januárové noci
Pripravte si herné stroje – na zábavu, preteky aj boje
Jeseň sychravá, to je nálada po večeroch hravá

Facebook Comments